اخبار و رویدادها
مقالات...
امام خامنه‌ای: فلسطین آزاد خواهد شدامام خامنه‌ای: فلسطین آزاد خواهد شد
مظهر خلق عظيممظهر خلق عظيم
چهل حدیث وحدتچهل حدیث وحدت
حجاب در قرآن حجاب در قرآن
موضوع عدم عضویت یک اقلیت دینی در شورای شهر یزد ربطی به مسائل انتخاباتی نداشتموضوع عدم عضویت یک اقلیت دینی در شورای شهر یزد ربطی به مسائل انتخاباتی نداشت
پژوهشی در هویت تاریخی حضرت رقیه (علیهاالسلام)پژوهشی در هویت تاریخی حضرت رقیه (علیهاالسلام)
پاسخ ترامپ رونمایی از موشک های قاره پیماستپاسخ ترامپ رونمایی از موشک های قاره پیماست
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir
> گروه اخبار > مدیر کل > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


قیام عاشورا مطالبه آزادی و آزادگی است
نگارنده خبر: کارشناس رسانه
تاریخ ثبت:1396/7/19

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با تاکید بر مطالعه عمیق در قیام عاشورا گفت: قیام عاشورا مطالبه آزادی و آزادگی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت‌الاسلام سیدمحمدشریف حسینی کوهستانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه یزد با تشریح ابعاد قیام عاشورا اظهار داشت: هرکسی قیام کربلا را به دقت بخواند و مطالعه کند مانند این است که قرآن را می خواند.

وی با بیان اینکه تجسم عملی قرآن کریم در کربلا است ادامه داد: قیام امام حسین به‌عنوان قیامی مقدس مطرح است چون ریشه در دین دارد و به وحی الهی متصل است و همه ما باید به فرمان الهی در جهت اقامه عزای امام حسین که تحت عنوان شعاعر الهی و سیره و سنت معصومین است اقدام کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد با بیان اینکه قیام عاشورا به‌عنوان سرمایه بزرگ در اختیار جهان بشریت است گفت: جهان بشریت باید از قیام عاشورا که قرآن مجسم است و انسان سازی می‌کند استفاده کند.

وی با اشاره به بدعت های ایجاد شده در دین و برخی عزاداری ها عنوان کرد: برای هرچیزی در این دنیا آفتی است و برای نعمت های مادی و معنوی هم آفت داریم همانطور که زمین کشاورزی و بدن انسان آفت دارد در دین و اسلام نیز آفت داریم و دشمنان دین و قرآن آفت هایی هستند که می خواهند آسیب بزنند و فاسد کند.

حسینی کوهستانی اظهار داشت: همانطور که بیماری در قالب آفت انسان را از بین می برد و برای انسان مشکل درست می‌کند این آفت ها در دین در قالب های گوناگونی خودنمایی می‌کنند و اگر مراقب نباشیم نابودی را به همراه دارند.

وی اضافه کرد: از مسئولان هیات ها تقاضا داریم مراقب باشند و خوشبختانه اشعاری که مداحان استفاده می‌کنند مطابق با اهداف قیام عاشورا و حضرت سیدالشهدا هستند که جای شکر آن باقی ست و تنها کمتر از انگشتان یک دست نوحه هایی انتخاب می‌شود که مناسب نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد با بیان اینکه قیام عاشورا مطالبه آزادی و آزادگی است افزود: مسائل امروز ما دقیقا منطبق با کربلاست و همان عواملی که در عاشورا آزادی را ارمغان آورد باید در نوحه ها دیده شود و اعلام شود.

وی تصریح کرد: باید از انحرافات پیشگیری کنیم و همه ما مسئولیت داریم که در این جهت قدم برداریم و با مطالعه عاشورا که خود یک دوره قرآن شناسی است در این زمینه اقدام کنیم.

حسینی کوهستانی اضافه کرد: عاشورا درسهایی دارد از جمله توجه به ادای دین و به معنای این است که مال و آبروی مردم محترم است ضمن اینکه در مباحث اعتقادی و خداشناسی و امام شناسی و عرفان، حوادث کربلا موج می زند.

وی با بیان اینکه در طول انقلاب نیز پاسداری از قیام عاشورا را شاهد بودیم بیان داشت: در روزهایی که هنوز چیزی از آن نگذشته شاهد از خودگذشتگی جوانی هستیم که به پای انقلاب در جبهه های حق علیه باطل سر خود را فدا کرد.

حسینی کوهستانی تصریح کرد: اگر در معدود مواردی هم مشکلاتی مشاهده شد که با قیام عاشورا و اهداف حضرت سیدالشهدا همخوانی ندارد باید تذکر داد تا پاسداری از کربلا و اقامه عزا و جلوگیری از انحرافات انجام شود.


تعداد مطالعه 60 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
لزوم بهره گیری از مدیریت منسجم، حساب شده و یکپارجه درعرصه فعالیت های قرآنی
نشست روسای ادارات تبلیغات اسلامی استان یزد
اعتکاف بالغ بر21 هزار نفر در 186 مسجد استان یزد
شرکت 48 شاعر و نوحه سرا با 225 در نخستین سوگواره استانی شعر و نوحه سفینه در استان یزد
لزوم همراهی دستگاه های اجرایی جهت بهره مندی حداکثری زائران از فیض زیارت اربعین حسینی
عاشورا و اربعین جهل حاکم شده توسط امویان و مستکبران را زدود
شاعران باید در اشعار خود عقل و خرد مخاطبین را هدف بگیرند
حمایت اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد از طرح های بدیع با تاثیرگذاری بالا در حوزه مداحان، شاعران و
بازدید مدیر کل تبلیغات اسلامی استان از آزمون دومین دوره آموزش تخصصی استعدادهای قرآنی
استراتژی مشخص سیاستمدارن آمریکا مقابله با اسلام ناب است
  نظر بدهید:
* نام:  
* پست الکترونیک:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <  
 

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد