اخبار و رویدادها
مقالات...
سه نوع دستور غذا خوردنسه نوع دستور غذا خوردن
تکبر وتواضع
شرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخشرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخ
چهار عامل اکمال ایمانچهار عامل اکمال ایمان
شیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکلشیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکل
پیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیرهپیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیره
آغاز امامت امام زمان (عج)آغاز امامت امام زمان (عج)
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir
> گروه اخبار > نماز جمعه > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


مدیریت رهبری نقش اساسی در کنترل فتنه ۸۸ داشت
نگارنده خبر: کارشناس رسانه
تاریخ ثبت:1396/10/11

حجت‌الاسلام سید محمد کاظم مدرسی گفت:مدیریت مقام معظم رهبری توانست کشور را از این پیچ خطرناک و واقعه هولناک عبور دهند و در واقع نقش اساسی برای کنترل این فتنه را رهبری داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد،حجت‌الاسلام سید محمد کاظم مدرسی گفت: ۹ دی سال ۸۸ نقطه روشن در تاریخ کشور است و عبور دهنده ملت ایران از یک گذرگاه و پیچ تاریخی انقلاب بود و لذا تاریخ ساز بود و از دیدگاه مقام معظم رهبری و متفکرین یک حادثه استثنایی تاریخ ساز و نقطه عطف برای ملت ایران به حساب می آید.

وی با تاکید بر زنده نگهداشتن حماسه ۹دی گفت: حرکت مردم در ۹ دی سال ۱۳۸۸ یک جریان تاریخی صرف نیست بلکه نقطه روشنی برای تاریخ سازی ملت بود که به فرموده رهبری باطل السحر همه توطئه ها بود. توطئه هایی که ایادی دشمن در داخل و خارج از کشور در کنار یکدیگر در مقابل جبهه انقلاب قرار گرفتند و پرده ها کنار رفت و نفاق خودش را نشان دادند.
مدرسی اظهار داشت: جریان فتنه سال ۸۸ یک حادثه استثنایی بود که شاید در طول ۳۲ سال بعد از انقلاب چنین حادثه ای با این گستردگی، عمق و پهنا نداشتیم.

وی با اشاره به سعه صدر مقام معظم رهبری در مقابله با جریان فتنه ۸۸ تصریح کرد: اگر رهبری این سعه صدر را نداشتند انقلاب ایران به طور حتم مسیر دیگری را داشت اما ایشان با این سعه صدر و دید وسیع خود فتنه گران ۸۸ را خط قرمز نظام معرفی کردند.

مدرسی اظهار داشت: هنوز عده ای در داخل به دنبال نادیده گرفتن این حماسه بزرگ هستند و حتی در مصاحبه های خود از بیان نظر و دیدگاهشان در مورد فتنه ۸۸ طفره می روند.

وی با بیان این که رهبری همه نقش را در خنثی سازی فتنه ۸۸ به مردم می دهند گفت: اما حقیقت این است که در طول هشت ماهه که کشور درگیر فتنه بود مدیریت با خود مقام معظم رهبری بود و ایشان توانستند کشور را از این پیچ خطرناک و واقعه هولناک عبور دهند و در واقع نقش اساسی برای کنترل این فتنه را رهبری داشتند.

مدرسی با بیان این که مدیریت بحرانی که در این هشت ماه اتفاق افتاد یک مدیریت استثنایی بود اظهار داشت: این اتفاق ثابت کرده نظام ولایت فقیه و نظام اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه می تواند ملتی را در کوران حوادث به راحتی عبور دهد بدون این که خدشه ای به نظام وارد شود.

وی با اشاره انتشار کتب مختلف در خصوص فتنه ۸۸ گفت: هر چند کتاب های مختلفی فتنه ۸۸ نوشته شده است اما نقش رهبری آن گونه که باید پررنگ جلوه داده نشده است البته اشاراتی شده اما آن گونه که شایسته است مدیریت بحران رهبری کاملا تبیین نشده است.

مدرسی با اشاره به مدیریت عالی رهبری از جمله روشن گری، بصیرت افزایی، عدم دستگیری سران فتنه، عدم تعطیلی امور جاری کشور، سخنرانی با ستاد انتخابات نامزدها و. .... در آن برهه از زمان گفت: همه این ها گویای این است که رهبری بحران به وجود آمده در کشور را چگونه مدیریت کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وضعیت فرهنگی استان یزد گفت: استان یزد دارای وضعیت استثنایی است به طوری که از دیرباز یک قداست خاصی دارد و اجازه نمی دهیم به بهانه های گوناگون این قداست شکسته شود. اسلام اجازه نمی دهد آن مراسم و حرکاتی را که در خانه و یا محیط های دیگر انجام می‌شود در اماکن مذهبی و دینی برگزار شود.یزد به‌عنوان حسینیه ایران یک مرکز فرهنگی است و از این رو در شورای فرهنگی عمومی استان در مقابله با برگزاری کنسرت ها محکم ایستاده ایم.

مدرسی اظهار داشت: عده ای دینشان سیاسی شده و دین را اصل قرار نمی دهند بلکه سیاست را اصل قرار می دهند. در واقع دینشان سیاست زده شده و دین را در حاشیه قرار داده اند و اصالتی به دین نمی دهند در حالی که ما به دنبال سیاست دینی هستیم.

عضو شورای فرهنگی عمومی استان یزد با بیان این که طبق دستور رهبری سند ۲۰۳۰ باید باطل شود گفت: عملا این سند در حال اجرا است چرا که به بهانه مقابله با بیماری ایدز به طور رسمی در آموزش و پرورش، آموزش صریح و باز مسائل جنسی به کودکان داده می‌شود در حالی که باید حیا، عفت و فاصله گرفتن از بی بند و باری آموزش داده شود.

مدرسی با انتقاد از گرانی، تورم و نحوه بودجه ریزی دولت گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی عده ای از مردم لای چرخ زندگی خورد می شوند و واقعا در تنگنای اقتصادی و فقر قرار دارند. مسئولان باید وعده های خود را برای حل مشکلات اقتصادی مردم به یاد داشته باشند و در جهت بهبود اوضاع اقتصادی کشور اقدامی انجام دهند.

وی با بیان این که اعتراض نسبت به مشکلات جامعه حق مردم است اظهار داشت: درخواست مطالبات حق مردم است ولی که امروز دشمن به دنبال تفرقه در جامعه و آشوب است و از سوی دیگر مسئولین باید وضعیت اقتصادی مردم را درک کنند با شعار دادن و ریخت و پاش کردن پول ها نگرانی مردم را بیشترنکنند.


تعداد مطالعه 123 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
حجت الاسلام حسینی: چهره پیامبر اکرم (ص) را به جهانیان معرفی کنیم
امام جمعه یزد: امام خمینی (ره) همه چیز خود را در راه اسلام فدا كرد
مبلغان دینی جوانان را از بمباران ضد فرهنگی صیانت کنند
آیت الله اعرافی: غرب دنیای اسلام را با روشهای مفتضحانه آزمایش نکند
حجت الاسلام حسینی: انقلاب های منطقه باید آسیب شناسی شود/ برملایی چهره خون آشام تروریستها
خطیب جمعه تهران: مسئولان درباره بجا نبودن برخی مسایل در نیویورک توضیح دهند
حجت الاسلام حسینی: دولت مسئول گرانی ها و آشفتگی اقتصاد کشور است
بصیرت افزایی از مهمترین برکات حماسه نهم دی بود
اگر سایه ولایت نبود این انقلاب اسلامی از همان ابتدا از دست رفته بود
امربه معروف و نهی از منکر در جامعه غریب است
  نظر بدهید:
* نام:  
* پست الکترونیک:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <  
 

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد