اخبار و رویدادها
مقالات...
سه نوع دستور غذا خوردنسه نوع دستور غذا خوردن
تکبر وتواضع
شرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخشرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخ
چهار عامل اکمال ایمانچهار عامل اکمال ایمان
شیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکلشیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکل
پیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیرهپیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیره
آغاز امامت امام زمان (عج)آغاز امامت امام زمان (عج)
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir
> گروه اخبار > 9دی > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


بصیرت مردم اجازه نخواهد داد به نظام اسلامی آسیبی برسد
نگارنده خبر: کارشناس رسانه
تاریخ ثبت:1396/10/16

مدیر حوزه علمیه حضرت زینب (س) با اشاره به اینکه در درجه اول از 9 دی باید به‌عنوان یوم‌الله یادکرد، گفت: بصیرت مردم اجازه آسیب به نظام اسلامی را نخواهد داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، منصوره قیاسی، با اشاره به اینکه باید از حماسه ۹ دی به‌عنوان یوم‌الله یادکرد؛ گفت: فتنه ۸۸ باعث تضعیف نظام شد و ارزش‌های انقلاب را زیر سؤال برد؛ و ازاین‌رو مردم در سراسر کشور به‌صورت یکپارچه از انقلاب و ولایت دفاع کردند.

وی افزود: مردم ایران به جهانیان ثابت کردند که انقلاب جمهوری اسلامی تحت تأثیر دشمنان و فتنه‌ها قرار نمی‌گیرد؛ اگرچه فتنه ۸۸ بسیار عمیق و سنگین بود و سال‌ها از طریق استکبار برنامه‌ریزی‌شده بود؛ اما مردم مشت محکمی بر دهان بیگانگان و منافقان زدند.

مدیر حوزه علمیه حضرت زینب (س) با تاکید بر اینکه اگر جوانان ما بصیر و آگاه باشند هرگز به این مملکت آسیبی نخواهد رسید، اظهار داشت: چنانچه مردم در حماسه ۹ دی‌ماه به‌موقع به صحنه آمدند و به فرمایش مقام معظم رهبری مردم این فتنه را در نطفه خفه کردند.

قیاسی عنوان کرد: هنگامی‌که تاریخ را بررسی می‌کنیم و به گذشته برمی‌گردیم از صدر اسلام تاکنون این جریان وجود دارد که عده‌ای طرفدار باطل بوده‌اند و حق‌گرا نیستند؛ قاعدتاً در این جریان‌ها افرادی هستند که از این موقعیت‌ها استفاده می‌کنند تا به اهداف غیر الهی خود برسند.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر روزی سود جویان به آزادی سران فتنه کمک کنند این ملت است که در مقابل دولت و عواملی که این حرکت را انجام دهند این مردم ایستادگی خواهند کرد و هرگز نخواهند گذاشت این اتفاق بیفتد.

وی اظهار داشت: بارها مقام معظم رهبری به سران فتنه تذکر دادند که را راه خود را از دشمنان انقلاب جدا کنند؛ اما متأسفانه امروز نه‌تنها از این ملت و رهبری عذرخواهی نکردند؛ بلکه به را ه خود ادامه دادند و هرروز فتنه‌ای جدید علیه نظام به پا می‌کنند.

مدیر حوزه علمیه حضرت زینب (س) یزد بیان داشت: علت اینکه تاکنون سران فتنه که باعث کشته شدن افراد بی‌گناه شده‌اند اعدام نشده و در حصر به سر می‌برند؛ به دلیل مصلحت‌هایی هست که نظام مقدس جمهوری اسلامی در نظر گرفته است.

قیاسی ادامه داد: اولین مسئله و مهم‌ترین موضوع که بارها رهبر انقلاب به آن اشاره کرد بحث بصیرت است؛ اگر مردم ایران نسبت به عمل کرد دشمنان داخلی و خارجی، افراد منافق؛ آگاهی پیدا کنند و آن‌ها را بشناسند و درک کنند؛ هرگز دشمنان نظام موفق نخواهند شد.

این مسئول تأکید کرد: در فتنه‌ها هنگامی‌که فضا غبارآلود و سنگین می‌شود و برای اینکه بدانیم جبهه حق کدام است علاوه بر بصیرت نیاز است که دشمنان زمان خود را بشناسید و تشخیص بدهید و در مقابل آن‌ها ایستادگی کنید؛ در غیر این صورت همیشه فتنه ۸۸ و امثالهم در سر راه این انقلاب و ملت وجود خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند یادآور شد: مردم ایران بصیر و آگاه هستند و نسبت به دشمنانشان همیشه ایستادگی دارند؛ اگر ما پیرو رهبر نبودیم امروز از فتنه ۸۸ نجات پیدا نکرده بودیم.

مدیر حوزه علمیه بابیان اینکه تا زمانی که مردم پشت رهبری باشند این نظام و انقلاب آسیبی نخواهد دید تصریح کرد: هدف فتنه ۸۸ براندازی نظام بود و سران فتنه از رأفت نظام جمهوری اسلامی ایران سوءاستفاده کردند و روزبه‌روز مشکلات بیشتری را برای این نظام و مردم درست کردند.

قیاسی با تأکید بر اینکه روز ۹ دی روز بصیرت است و لازم است این روز ماندگار شود اضافه کرد: حرف بنده با جوان‌ها است؛ جوانان باید تاریخ را بررسی کنند و گذشته را ببینند و به فرمایش مولا علی (ع) از تاریخ درس بگیرند؛ و به‌گونه‌ای زندگی کنند که در آن زمان بوده‌اند و بفهمند که چگونه از این موقعیت‌ها استفاده کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد؛ آن روزهایی که جوانان ایران فتنه‌های دوروبر این سرزمین را شناختند؛ ازجمله: جوانانی که به‌عنوان مدافعان حرم حضور پیدا کردند و قائله‌های بسیار خطرناکی که در اطراف ایران بود را از بین بردند.


تعداد مطالعه 136 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
برنامه‌های بزرگداشت 9 دی در شهرستان ابرکوه تشریح شد
فتنه جدید ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی است
برگزاری جلسه گرامیداشت 9 دی در دفتر امام جمعه شهرستان بهاباد
حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در جلسه ستاد دهه فجر شهرستان
مردم باید با شناخت و با بصیرت حق را از باطل تشخیص دهند
تَه ماندگان فتنه می خواهند «وحدت» را عَلَم کرده و 9دی را کمرنگ کنند
آمریکا هیچ زمانی دست دوستی به سمت ایران دراز نمی‌کند
حماسه عظیم و مردمی 9 دی برخواسته از بصیرت و روشن بینی مردم بود
مردم باید با شناخت و با بصیرت حق را از باطل تشخیص دهند
حماسه 9دی خنثی‌کننده بسیاری از توطئه‌ها بود
  نظر بدهید:
* نام:  
* پست الکترونیک:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <  
 

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد