اخبار و رویدادها
مقالات...
سه نوع دستور غذا خوردنسه نوع دستور غذا خوردن
تکبر وتواضع
شرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخشرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخ
چهار عامل اکمال ایمانچهار عامل اکمال ایمان
شیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکلشیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکل
پیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیرهپیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیره
آغاز امامت امام زمان (عج)آغاز امامت امام زمان (عج)
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir

خانه را مرتب کنیم تا آقا بیاید

زرنگ باشیم! شرور که نیستیم الحمدالله  پس گیج و بلا تکلیف هم نباشیم.

معصوم می فرماید برترین اعمال انتظار فرج است

ادامه

عصر ظهور

او مظهر عدلی است که همگان منتظر اویند، در زمان او عدل چون نور خورشید به درون خانه افراد نفوذ می‌کند و عدالت او شمول داشته و افراد بدکار و نیکوکار را فرا می‌گیرد؛ همچنین با ظهور او کتابهای آسمانی انبیای گذشته، بدون هیچ انحرافی عرضه می‌گردد و او بین اهل تورات با تورات و بین اهل انجیل با انجیل و با اهل قرآن با قرآن قضاوت می‌کند. درآن دوران حق هر کس به او بازگردانده می‌شود.

ادامه

رفاه و آسایش در عصر ظهور

آنچه از روايات استفاده مي شود اين است كه در عصر طلايي ظهور حضرت حجت (عج) ، مشكلات اقتصادي جامعه بشري در سـطـح كلان حل خواهد شد. رفاه و آسايش پديد خواهد آمد و عوامل سلطه بر فكر و فرهنگ و اقتصاد از بين خـاهد رفت و با زدودن فقر و تهيدستي، زمينه رشد و تكامل مادي و معنوي انسان ها فراهم خواهد شد ، احــاديث و رواياتي كه رونق اقتصادي در عصر ظهور را بيان مي كند ، فراوان است ،

ادامه

عاشقى و غفلت

سال هاست که به تمناى ظهور او دست به دعا برداشته ایم. در انتظارش شکوه ها در دل داریم واز دورى اش داغ ها بر سینه. سال هاست که خزان بودن و سرد و تاریک بودن را حس مى کنیم و در پى خورشیدى گرمابخش و نورانى مى گردیم. سال هاست که از عشق او دم مى زنیم و زندگى را با شربت تلخ صبورى مى گذرانیم. و این دورى، این سرما و تاریکى و خزان زدگى، و این تلخى صبر، تصویر عمل ماست که در آینه ى حکمت خدا افتاده است و پژواک کرده هاى ما که از دیواره هاى قانون خلقت به سوى‌مان برمى‌گردد.

ادامه

آقا جان آشتی...؟؟؟

میدونم، بزرگتر از اونی هستی که بخوام این سوالو کنم؟

میدونم، آگاهی از هر چه در قلبم میگذره،

نمیدونی از کجا شروع شد؟

از شما شروع شد........... به شما هم ختم میشه!...

میدونم، می­دونم، اینکه، حتی اگه صدات کردم برای خودم بود.

ممیدونم، می­دونم، اینکه اگه مشکلی داشتم، صداتون می­کردم..

میدونم، اینکه جوابم دادی، اینکه نجاتم دادی، اینکه ........

ادامه

از پشت ابرهاي غيبت

معني غيبت امام (ع) اين نيست که او به شکل يک روح نامرئي يا اشعه هاي ناپيدا در مي آيد، بلکه او از يک زندگي طبيعي برخوردار است و به طور ناشناخته در ميان همين انسان ها رفت و آمد دارد ودل هاي بسيار آماده را بر مي انگيزد و در اختيار مي گيرد و بيش از پيش آماده مي کند و مي سازد. افراد مستعد به تفاوت ميزان استعداد و شايستگي خود توفيق درک و سعادت رؤيت آن حضرت را پيدا مي کنند؛ براي نمونه مي توان به نام بزرگاني چون « محقق اردبيلي » و « سيد بحر العلوم » و... اشاره کرد.

ادامه

منتظران واقعی

خدايا خالي شدن از اين خانه فريبنده و بازگشت به سراي جاويد و آمادگي براي مرگ پيش از رسيدن آن را روزي ام كن

ادامه

امیری فر، با ماموریتی ناتمام!

در پی انتشار و تکثیر CD با عنوان «ظهور بسیار نزدیک است» و واکنش علما و روحانیون، دستگاه قضایی تحقیقاتی را در این رابطه آغاز کرد و عده ای را با اتهام دست داشتن در تهیه و تکثیر این CD بازداشت کرد.

ادامه

دابة الارض کیست؟

هنگامي كه مردم مستوجب عذاب شدند و دوران مهلت پايان پذيرفت( جانورى ) جنبنده اي را از زمين بيرون مي آوريم كه با آن ها سخن مي گويد كه مردم به آيات ما يقين نمي آورند

ادامه

مواظب باشیم "سیدعلی‌محمد باب" دیگری ظهور نکند!

عضو خبرگان رهبری با هشدار نسبت به خطر رواج بابیت جدیدی در کشور، گفتند: مراقب باشیم ثمره خون شهداء و مقاومت‌‌ها در برابر دشمنان به پیدایش سید علی محمد باب جدیدی منجر نشود!
ادامه

آیا این کودک همان دجال است!

چندی است رسانه های صهیونیستی با انتشار تصاویری از یک کودک ناقص الخلقه مدعی هستند او همان دجال آخرالزمان است. این درحالیست که بررسی‌ها نشان داد کودک مذکور

ادامه

خطر تعیین وقت برای ظهور

یک ایراد اساسی که برای مستند «ظهور بسیار نزدیک است» مطرح شد، «افتادن در دام توقیت» بود. تعیین وقت برای ظهور مساله ای نکوهیده از سوی معصومان به حساب می آید که این مجموعه خواسته یا ناخواسته به این دام پرخطر دچار شده است. در این مقاله به دلایل توقیتی بودن این مستند اشاره خواهد شد

ادامه

"بقیة الله" کیست؟

اسمی است که خداوند بر امیرالمؤمنین (علی علیه‌السلام) گذارده است. نه قبل از او کسی به این نام خوانده شد و نه پس از او کسی را به این نام می‌خوانند، مگر کافر.

ادامه

وقایع زمان ظهور و حضور امام زمان

ای جدّ بزرگوار! تو وصف مرا بیان کردی و مردم را برای شناختن من راهنمایی کردی و نام و نسب و کنیه‌ام را برای آنان بیان کردی. امّا امّت تو، مرا انکار کردند و از فرمانم سرپیچی نمودند.

ادامه

منظور از خروج سيد حسني در زمان ظهور چيست؟

سيد حسني جواني خوش سيماست كه از سرزمين ديلم و قزوين براي نصرت و ياري آل محمد ـ صلّي الله عليه و آله ـ قيام مي‌نمايد و با بانگي رسا و بياني شيوا فرياد بر مي‌آورد كه به ياري آل محمد ـ صلّي الله عليه و آله ـ برسيد و از شما طلب ياري مي‌كند. مردان از طالقان كه شوق شديد به جهاد دارند به او پاسخ مثبت مي‌دهند.

ادامه

افزايش شديد مهدويت‌گرايي با حوادث مصر، تونس و منطقه

آقا در مناسبت های مختلف عبارت عصر امام خمینی را توضيح دادند و ویژگی های این عصر را بسیار ظریف و لطیف بیان کردند و حتي در یکی از سخنرانی هایشان بیان کردند که چه خوب است محققان جوان ما به کنکاش در مورد این موضوع بپردازند.

ادامه

نظر پناهیان درخصوص مستند "ظهور بسیار نزدیک است"

«اخیرا دوستان خیلی از بنده درباره‌ی سی دی "ظهور بسیار نزدیک است" سوال می‌کنند. بنده دخالتی در تولید سی دی نداشته‌ام و نمی‌دانم از کدام سخنرانی بنده استفاده شده است. این سی دی را هنوز ندیده‌ام؛ لذا اظهار نظر سخت است. ولی همیشه سفارشم به افرادی که در این زمینه‌ها کار می‌کنند، این بوده است که در مقام تطبیق مصادیق محتاط باشند.

ادامه

چرا اعلام زمان ظهور نهي شده است؟

در اين روزها، نويسندگان زيادي اقدام به مشخّص كردن زمان ظهور امام زمان(ع) كرده‌اند. اين خود، نشان‌دهندة اشتياق و لحظه‌شماري مردم براي زودتر تحقّق يافتن بشارت‌هاي نبوي(ص) است كه طبق آن، صفحات تاريخ دگرگون مي‌شود و جهت حركت بشريّت را از ستم و بي‌عدالتي به سمت عدالت و دادپروري تغيير مي‌دهد. اين کار، يا از عشق زيادشان به حضرت بقيّـةالله(ع) سرچشمه مي‌گيرد يا از ناآگاهي آنها از حقايق واقعي.

ادامه

تأملي در مورد فيلم مستند «ظهور بسيار نزديك است»

آنچه انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند موج خروشان مردمی بود كه پیروی از فقیه عادل و نایب عام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را وظیفه شرعی خود دانسته و به پا خاستند؛ فقیهی كه باور داشت این انقلاب، زمینه ساز ظهور خواهد بود.

ادامه

آيا سران نظام با امام زمان(عج) ارتباط دارند؟!

فهم ناصواب، كژتابي‌هاي هدفمند رسانه‌اي دشمن از نحوه‌ي پيوند نظام اسلامي و مفهوم غني انتظار و تلاش مستمر براي خرافاتي جلوه دادن جمهوري اسلامي و مسؤولان كشور، موجبات وارد آوردن اتهام به نظام را فراهم كرده‏است.

ادامه

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد