اخبار و رویدادها
مقالات...
شرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخشرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخ
چهار عامل اکمال ایمانچهار عامل اکمال ایمان
شیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکلشیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکل
پیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیرهپیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیره
آغاز امامت امام زمان (عج)آغاز امامت امام زمان (عج)
حقوق حیوان ها در سیره و سخن پیامبراعظم(صلى الله علیه وآله) و مقایسه آن با حقوق بشر در غربحقوق حیوان ها در سیره و سخن پیامبراعظم(صلى الله علیه وآله) و مقایسه آن با حقوق بشر در غرب
«حجاب و بی حجابی؛ جدال دو تمدن»«حجاب و بی حجابی؛ جدال دو تمدن»
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir

پاسخ ترامپ رونمایی از موشک های قاره پیماست


ادامه

توصیه های رهبر انقلاب به ریس جمهور منتخب

توصیه های رهبر انقلاب به ریس جمهور منتخب 

مطرح شده در حکم تنفیذ

ادامه

عملیات مرصاد؛ درس عبرتی برای منافقین دیروز و امروز

عملیات مرصاد؛ درس عبرتی برای منافقین دیروز و امروز

 

عملیات غرورآفرین مرصاد یکی از حماسه های ماندگار در تاریخ این سرزمین است که رزمندگان اسلام با اتکا به ایمان خود، تدبیر فرماندهی کل قوا و پشتیبانی همه جانبه مردم، لشکر منافقان کور دل را به طور کامل منهدم کردند.

ادامه

مردمسالاری دینی پایه نظامی اسلامی

مردمسالاری دینی پایه نظامی اسلامی

اساس نظام جمهوری اسلامی بر دو اصل اسلام و معارف آسمانی قران و اهل بیت (ع) و مردمسالاری ، تحت عبارت مردم سالاری دینی استوار است.

ادامه

زمان پخش برنامه های تبلیغاتی انتخابات

مشروح زمان پخش برنامه های تبلیغاتی انتخابات

در مراسم قرعه کشی برنامه های تلویزیونی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که با حضور رئیس رسانه ملی ،دادستان کل کشور، رئیس ستاد انتخابات کشور و نمایندگان تام الاختیار  شش نامزد حضور داشتند.

ادامه

نهم دی ضامن بقای انقلاب و نظام اسلامي است

فتنه گران تمام ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی را هدف گرفته بودند

فتنه بدتر از قتل است :

 تفسیر المیزان و نمونه:درتفسیر آیه ۱۹۱ از سوره بقره آمده است :فتنه یعنی شرک به خدا و انکار پیغمبر و تکذیب قرآن و فشار بر مومنان که از کشتن بدتر است زیرا ریشه انواع مفاسد اجتماعی و گناهان و تفرقه ها ست….، و در آیه ۱۹۳ بقره در باره ی هدف جهاد ی راازمیان بردن فتنه ها ،محو شرک وبت پرستی وجلوگیری از ظلممعرفی میکند

ادامه

فتنه در قرآن

فتنه در قرآن

 

واژه «فتنه» عموماً تداعی‌گر سلسله تدابیر و اقداماتی است که به منظور ایجاد تفرقه و نفاق میان دو فرد و یا اجتماع انجام می‌شود. بر این اساس می‌ توان اقدامات داخلی و خارجی در راستای به هم زدن وحدت دینی و ملی افراد جامعه را «فتنه» نامید که به آشوبگری و تخریب می‌ انجامد. قرآن کریم به عنوان جامع‌ترین کتاب آسمانی،‌ بی‌شک از این واژه بی‌بهره نبوده و از این رو «فتنه» و مشتقات آن در قرآن، قابل جست‌ و جو و بررسی می ‌باشد. گفتار پیش رو به بررسی مصادیق «فتنه» در قرآن و راهکارهای این معجزه نبوی در برخورد با فتنه و فتنه ‌گران می ‌پردازد

ادامه

تحلیلی فراتر از نظر سنجی ها

کمتر کسی می توانست تا همین ساعاتی پیش نه تنها نتیجه انتخابات را بلکه حتی جهت گیری توده ی مردم آمریکا به سمت یکی از نامزدها را حدس بزند؛ اگر بهتر بگوییم تقریبا هیچ کس جز یک نفر !

ادامه

7 روزنه نفوذ را ببندید

با گسترش حضور تروریست ها در نقاط مختلف جهان ؛ چه شرق و چه غرب ، چه اروپا و چه آسیا ایران اسلامی نیز در راستای ارتقای سطح امنیت ملی و جلوگیری از هرگونه دست کجی تروریست ها به این مرز و بوم موظف هستند تا . . .

ادامه

این است جنگ نرم!!

سردمداران امریکا می گویند: مگر ما بیکاریم که به کشوری لشکرکشی کنیم و مردم آن منطقه را به استثمار بکشیم؟ ما می توانیم اندک اندک وضعیت را به گونه ای تغییر دهیم که تمامی امور اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آن جا، همان شود که ما می خواهیم و مردم آن کشورها با گذشت زمان، به بردگانی از بردگان ما تبدیل شوند؛ به صورتی که زنجیر بردگی، نامرئی باشد و آن ها احساس نکنند که برده ما هستند.

ادامه

شاهکار ارتش و سپاه در جنوب حلب

دلاوری های نیروهای ویژه ارتش در شهرک زیتان و سپاه قدس در شهرک الحاضر در مقابل هجوم هزاران نفر از عناصر تروریستی قابل توصیف نیست و در آینده این جانفشانی ها باید برای مردم روایت شود .

ادامه

15 توصیه انتخاباتی حاج آقا قرائتی

 به دلیل نزدیک شدن به انتخابات صحبت از نفوذ و بصیرت در چند ماه گذشته زیاد شده است لذا باید به عنوان یک انسان راه های اغفال، نفوذ و اثر گذاری را بشناسیم...

ادامه

چه کسی را انتخاب کنیم؟

وقتی صحبت از گزینش افراد می شود، باید این سۆال مطرح شود و بررسی شود که آیا این فرد به درد این کار می‌خورد؟ آیا این فرد مناسب این شغل می باشد؟

ادامه

بایسته‌های اخلاق انتخابات از دیدگاه مقام معظم رهبری

انتخابات خیلی مهم است؛ هر دو انتخابات؛ هم انتخابات مجلس خبرگان، هم انتخابات شوراها در حدّ خود، در سطح خود و در جای خود، مهم است. همه بایستی نسبت به این انتخابات احساس تکلیف کنیم؛ هم مسئولان، هم آحاد مردم و هم مجموعه‌های گوناگون سیاسی و اجتماعی، و فعالانی که در کشور هستند.

ادامه

چرا با آمریکا دشمنیم؟

«مبارزه‌ی با استکبار در انقلاب اسلامی و در میان ملّت ما یک حرکت معقول و منطقی و دارای پشتوانه‌ی علمی، و یک حرکت خردمندانه است... مرگ بر آمریکای شما، این فریادی که ملّت ایران میکشند، این دارای یک پشتوانه و عقبه‌ی منطقی و قوی است؛ دارای پشتوانه‌ی عقلانی است. معلوم هم هست که مراد از «مرگ بر آمریکا»، مرگ بر ملّت آمریکا نیست، ملّت آمریکا هم مثل بقیّه‌ی ملّتها [هستند]، یعنی مرگ بر سیاستهای آمریکا، مرگ بر استکبار؛ معنایش این است، این دارای پشتوانه‌ی عقلانی است؛ قانون اساسی ما به این ناطق است، تفکّرات اصولی و عمیق و منطقی بر این ناطق است.»

ادامه

روسیاهی به "کاخ سفید" ماند!

کاخ سیاهِ تحریم های هسته ای پس از 12 سال و با ناامید شدن کاخ سفید و کشورهای غربی از شکستن مقاومت مردم ایران، بالاخره فروپاشید. کشورها، گروه ها و افرادی که 12 سال قبل تصور می کردند کار کشور ایران با وضع تحریم های سخت و همه جانبه تمام می شود تصور نمی کردند که این کشتی غول پیکر که هدایت آن در دست رهبر دانشمند ایران است، نه تنها طوفان های مهیب را پشت سر می گذارد بلکه در این مسیرِ سخت آبدیده می شود و آنچنان روی پای خویش می ایستد که حتی دزدان دریایی، حیات و بقای خویش را در گرو برقراری ارتباط با این کشتی می بینند!

ادامه

در برابر آل سعود، پوتین باشید!

واکنش دولتمردان ما به کشتار ایرانی ها در تهران و عربستان توسط رژیم آل سعود را با واکنش دولت روسیه به "تهدید شدن امنیت خلبان روس توسط ترکیه" مقایسه کنید.
ادامه

حق الناس و دیگر هیچ!

مقام معظم رهبری در تازه ترین بیانات خویش، بار دیگر بر مردم محور بودن انتخابات و رعایت حق الناس در تمام مراحل انتخابات تاکید کردند. ایشان در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند: انتخابات مسئله ای بسیار مهم و نعمتی واقعاً بزرگ خوانده است. این برکت حقیقی، ناشی از نگاه عمیق و روش امام خمینی (ره) است که بر خلاف برخی نظرها، انتخابات را در حکومت اسلامی لازم و مردم را صاحب مملکت می دانست و معتقد بود تصمیم و انتخاب مردم باید منشأ اثر باشد. در پرتو این نگاه و تصمیم راهبردیِ امام، مردم همیشه در کنار انقلاب مانده اند چرا که تصمیمات خودشان را در کشور تأثیرگذار می دانند.

ادامه

خودزنی اقتصادی عربستان!

در حالی که عربستان روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرده و این امر شاید روی روابط اقتصادی دو کشور نیز تاثیرگذار باشد، نگاهی به آمار تجارت دو کشور و بررسی کارشناسان نشان می‌دهد که عربستان با این کار در طولانی مدت بیش از ایران متضرر می‌شود.

ادامه

سعودی ها از آب گل آلود ماهی گرفتند

 شب گذشته «عادل الجبیر»، وزیر خارجه عربستان و رئیس اداره رسانه ای این کشور به طور مشترک در کنفرانسی خبری در واکنش به حمله معترضان به سفارت و کنسولگری عربستان در ایران موضع گرفتند.

ادامه

تروریسمی که خود را تروریسم نمی داند

بار دیگر رژیم منحوس سعودی روی دیگر جنایت و سفاکی خود را به منصه ظهور رساند، تا به خیال خام خود، معارضان ومخالفان رژیمش را با ایجاد رعب و وحشت کنترل و یا ساکت نماید.

ادامه

جنس فتنه بعدی چه خواهد بود؟

فتنه، اصطلاحی که پس از حوادث سال 88 و انتخابات ریاست جمهوری آن سال بسیار شنیده شد. فتنه گران کسانی بودند که با تشکیک در نتیجه انتخابات زمینه ساز شورش ها و هرج و مرج هایی شدند و خون بسیاری نیز به سبب آن بر روی زمین ریخته شد.

ادامه

بسته شدن پرونده PMD به زبان ساده

طی ماه های اخیر که بحث مذاکرات هسته ای ایران با گروه 5+1 در جریان بود و به خصوص این روزها که بحث اجرای «برجام» مطرح است، رسانه ها از اصطلاحی به نام (PMD) مکررا سخن به میان آوردند و روز گذشته خبرهایی درباره «تصویب قطعنامه 1+5 درباره PMD در شورای حکام» منتشر شد.

ادامه

دریچه‌های نفوذ آمریکا به ایران

رهبر معظم انقلاب ‌اسلامی دوشنبه در دیدار میهمانان اجلاس مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) و اجلاس اتحادیه‌ی رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، با اشاره به نیت شوم دشمنان سلطه‌گر برای بازگشت و نفوذ در ایران اسلامی فرمودند: «نقشه‌ی دوم دشمن نفوذ است.

ادامه

تکرار تجربه شیرین پوتین در ایران

تعاریف خاصی از سیاستمداران درباره آیت الله خامنه ای بعد از دیدار با ایشان وجود دارد. یکی از عجیب ترین این توصیف ها از آن پوتین است .

ادامه

لبیک سعودی ها به صهیونیست ها

 در روزهای اخیر پایگاه خبری صهیونیستی «والا» در گزارشی مبسوط و مشروح از دیدار شاهزاده سعودی «ترکی الفیصل»، رئیس اسبق دستگاه اطلاعات عربستان با «یائیر لابید»، رئیس حزب صهیونیستی «هناک مستقبل» خبر داد...

ادامه

سرزمین موعود چگونه اشغال شد؟

تاریخ بشر از ابتدا محل ظهور و سقوط اقوام و نژادهای گوناگونی بود که هنوز توانایی شناخت بسیاری از آنان را نداریم. تمدن‌ها ظهور می‌کنند و پس از گذران عصر طلایی خود سقوط می‌کنند و از صفحه تاریخ محو می‌شوند و این قاعده تاریخ است، برخی مواقع تمدنی به چنان قدرت و اعتلایی دست می‌یابد که گمان می‌کنیم هیچ عاملی در تضعیف و در نتیجه سقوط آن موثر نخواهد بود اما تاریخ گواه انحطاط و انقراض آن‌ها می باشد.

ادامه

شیخ نمر النمر کیست؟

شیخ "نمر باقر النمر" در حالی از سوی دستگاه قضایی آل سعود به اعدام تعزیری محکوم می شود که سازمانها و نهادهای حقوق بشری به همراه کشورهای مدعی رعایت حقوق بشر در برابر این جنایت آل سعود و جنایتهای مشابه سکوت پیشه کرده اند.
ادامه

نکته های شنیدنی درباره تسخیر لانه جاسوسی

حق این بود که انقلاب که پیروز شد، مردم بریزند و سفارت امریکا را ببندند و همه امریکایی‌های مقیم ایران را از کشور بیرون کنند، اما مردم ایران نجابت بخرج دادند و گذاشتند که آنها در کشور بمانند و به کار خود ادامه دهند. حداقل توقع ما این بود که آنها در برابر نجابت مردم ما، لااقل مدتی سکوت کنند، اما از فردای پیروزی انقلاب توطئه‌ها شروع شد.

ادامه

چه کسی برنده انتخابات است؟

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 24 خردادماه 1392 در سراسر کشور برگزار شد. پس از رقابتی سخت میان هشت کاندیدا و سپس شش کاندیدا، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی به عنوان منتخب ملت ایران برگزیده شد.

ادامه

پیامدهای قیام پانزده خرداد سال 42

غائله انجمن‌هاى ایالتى و ولایتى، رفراندوم «انقلاب سفید»، فاجعه مدرسه فیضیه و واكنش‌هاى امام و روحانیت در برابر این وقایع زمینه را براى رخدادى بزرگ فراهم آورد. رخدادى كه به تحولى گسترده در تاریخ مبارزات مردم مسلمان ایران انجامید.

ادامه

می‌خواستم در انتخابات شرکت نکنم اما...

انتخابات براي تعيين دولتها ومجلس هاست؛ ولي ماهيت برگزاري انتخابات به اصل نظام مربوط است. ضعف وناکارآمدي مسئولين ارتباطي به اصل نظام ندارد چون اصول حاکم بر نظام اسلامي مبتني بر صداقت واحترام به حقوق افراد است و بر تحکيم بنيان خانواده تاکيد دارد.و اين اصول ارزشمند از مباني تعالي بخش دين مبين اسلام نشات گرفته است.

ادامه

تذکر صریح رهبری به دولت و مجلس

این كه رئیس یك قوه به خاطر یك سند اثبات نشده دو قوه دیگر را متهم كند، خلاف شرع و قانون و تضییع حقوق مردم است. رئیس محترم مجلس در قبال تهمتی که زده شد، از خودش دفاعی کرد که مقداری زیاده روی بود و لزومی نداشت.

ادامه

بيانات رهبر در ديدار مردم آذربايجان‌

من اين را به شما عرض بكنم: دولتمردان آمريكا مردم غيرمنطقى‌اى هستند؛ حرفشان غيرمنطقى است، عملشان غيرمنطقى است، زورگويانه است؛ توقع دارند ديگران در مقابل كار غيرمنطقى آنها و زورگوئى آنها تسليم شوند؛ خب، بعضى هم تسليم ميشوند؛ بعضى از دولتها، بعضى از نخبگان سياسى در برخى از كشورها در مقابل پرروئى و زورگوئى آنها تسليم ميشوند؛ اما ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى تسليم‌شدنى نيست. نظام جمهورى اسلامى حرف دارد، منطق دارد، توانائى دارد، اقتدار دارد؛ لذا در مقابل حرف غير منطقى و كار غير منطقى تسليم نميشود.

ادامه

ما آمریکا را زیر پا می گذاریم

روابط عمومي كل سپاه ديروز با صدور بيانيه اي، در اين باره اعلام كرد: يك فروند هواپيماي بدون سرنشين آمريكايي كه در چند روز گذشته با هدف شناسايي و جمع آوري اطلاعات در حال گشت زني در منطقه عمومي خليج فارس بود، به محض ورود به حريم فضاي جمهوري اسلامي ايران در تور يگان هاي پدافندي و سامانه هاي كنترلي نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گرفتار و در اختيار گرفته شد.

ادامه

از "انتفاضه سنگ" تا "انتفاضه موشك"

اسراييل مي‌دانست كه مقاومت فلسطيني به موشك‌هايي دست يافته است كه مي‌تواند موازنه قدرت را به ضرر رژيم صهيونيستي تغيير دهد به همين دليل پس از ترور "احمد الجعبري"، نابودي زيرساخت موشكي در دستور كار نيروي هوايي اين رژيم بود.

ادامه

به بهانه آزادی بیان

 این دوران را باید «دوران رسوایی مستکبران» نام نهاد؛ چرا که پرده های فریب آنان، پیاپی در حال فروریختن است و دستشان، نزد ملت های دنیا بیش از پیش در حال روشدن می باشد. غرب که فریادش در زمینه ی «آزادی بیان» و «گردش آزاد اطلاعات» گوش فلک را کرده است در جدیدترین اقدام خود، شکل تازه ای از اعتقاد به «آزادی بیان» را به نمایش گذاشت. از روز دوشنبه 24 مهر ماه و به دنبال اقدام شرکت «یوتل‌ست»، 19 شبکه‌ی ایرانی از ماهواره ی «هات‌برد» حذف شدند.(1) این اقدام که به دستور مستقیم «اتحادیه اروپا» انجام گرفت ظرفیت غرب را در تحمل صدای مخالف به نمایش گذاشت و مصداق دقیق دیکتاتوری را به جهانیان، معرفی کرد.

ادامه

ویژه نامه :اجلاس جنبش عدم تعهد

جنبش عدم تعهد یک مجمع مهم برای هماهنگ‌ کردن مواضع کشورهای عضو با یک تشکیلات اداری منحصر به فرد، غیر سلسله مراتبی، چرخشی و مشارکتی است که به همه کشورهای عضو اجازه می‌دهد بدون تفاوت یا تبعیض در سیاست‌ها و تصمیم‌ سازی جهانی شرکت کنند. جنبش عدم تعهد همزمان، اصول روشمندی، مفاهیم، برنامه‌ها و توافقاتی را توسعه داده که راهنما و مبنایی برای انجام و نمایش دادن اجماع بین کشورهای عضو می‌باشد. آنها در بیانیه‌ها، برنامه‌های اقدام، قطعنامه‌ها، اعلامیه‌ها، گزارش‌ها و دیگر متون مصوب کنفرانس‌های سران و وزراء ملحوظ می‌باشد.

ادامه

گفتگو بادبیر کل حزب الله : سید حسن نصرالله

ن و بسياري از دوستانم به مقام معظم رهبري اعتقاد ويژه‌اي داريم و معتقديم در جهان اسلام و کره زمين کسي با علم، حکمت، درايت، شجاعت و مديريت عقلاني ايشان نيست که توانايي رهبري امت را داشته باشد. اين تجربه 30 ساله من است که معتقدم وي از جانب خداوند تعيين شده و مي‌توانم روزها در اين خصوص دليل آورم در تلويزيون سخنراني کنم. معتقدم پس از امام خميني(ره)، وي بزرگترين شخصيتي است که وجود دارد.

ادامه

آخرین میخ بر تابوت آل خلیفه و آل سعود

آل سعود و آل خليفه  مانند دو انسان در حال غرق شدني هستند كه جهت نجات خود تصميم به تخليه آب دريا گرفته اند،اين در حالي‌است كه امير عبدالله و حمد بن عيسي راحت ترين و البته تنها راه پيش روي خود يعني كناره گيري داوطلبانه از قدرت را فراموش كرده اند .

ادامه

اخلاق انتخاباتي

لازمه انتخابات سالم، ایجاد فضایِ سالم و دور از تشنج و فساد است. این امر محقق نخواهد شد، مگر با رعایت اصل «احترام متقابل» «هم دلی و هم بستگی» و دوری از «حرمت شکنی» و «تهمت و افترا».

ادامه

وعده هاي رنگارنگ (ده نکته برای انتخاب یک نماینده خوب)

اگر در این روزها پای صحبت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی بنشینید وعده های رنگارنگی را از آنها خواهید شنید ، وعده هایی که مطمئنا بخش عمده ای از آنها محقق نخواهد شد .

ادامه

آداب رقابت انتخاباتی (از ديدگاه رهبر معظم انقلاب)

توصیه این‌جانب به جریان‌ها و گروه‌ها و احزاب سیاسى آن است كه بحث دل آزار برنده و بازنده را به كنار بگذارند و به اختلافات دشمن شاد كن دامن نزنند، برنده‌ى این انتخابات ملت است و همه‌ى كسانى كه در انتخاب شركت داشته‌اند اعم از آن‌ها كه خود یا نامزد مورد علاقه‌شان راى آورده یا نیاورده‌اند، همه برنده‌اند، بازنده‌ى این انتخابات، امریكا و صهیونیسم و دشمنان ملت ایرانند همه با همدلى به یكدیگر و به دولت خدمتگزار كمك كنید تا گره‌ها یكى پس از دیگرى گشوده شود.
ادامه

دل نوشته

در انتخابات شرکت می کنم چون رأی دادن حق من است و با این حق ، معامله نمی کنم .

بگذار راحتت کنم ، و به یادت آورم که من در برهه ای از تاریخ به مدرس رأی دادم زیرا  قناعت، شهامت، شجاعت، شب‌زنده‌داری، تیزبینی، دوراندیشی و بی‌اعتنایی به فرهنگ غرب از ویژگی های بارزش بود

ادامه

اخلاق انتخاباتي (بايدها و نبايدها)


وقتي سخن از اخلاق انتخاباتي به ميان مي آيد، نخستين چيزي كه به ذهن مي آيد، مراعات عفت عمومي، حرمت و حيثيت افراد و مراعات آبروي اشخاص است.

ادامه

صندوق سرنوشت ؛

چه ضرورتی دارد که «من» شرکت کنم؟ رأی من یک نفر، چه تاثیری دارد؟حالا اگر کسی تکلیف بودن حضور در انتخابات برایش روشن نشده باشد، با چه منطقی می‎شود او را به شرکت در انتخابات ترغیب کرد؟

ادامه

وظیفه مسئولان و مجریان انتخابات

شوراى نگهبان هم با كمال دقّت و امانت باید مراقب باشد كه هیچ‌گونه تخلّفى در انتخابات نشود. حقّ مردم است كه شوراى نگهبان نگذارد بدخواهان این ملت به قوّه مقنّنه راه پیدا كنند. شوراى نگهبان باید حقّ مردم را ادا كند و مانع شود از این‌كه بدخواهان این ملت، بدخواهان این انقلاب، بدخواهان امام، وارد قوّه مقنّنه كشور امام شوند.
ادامه

رهنمون هاي يار

 مسائل كوچك را نبايد بزرگ كرد. نبايد القاء بحران كرد. سعى ميكنند با هزار وسيله اثبات كنند كه در ايران بحران هست. چه بحرانى؟ كدام بحران؟ كشورِ آرام، ملتِ قوى، بانشاط؛ اين همه كار از سوى دستگاه‌هاى گوناگون، از سوى آحاد مردم در اين كشور دارد انجام ميگيرد. به توفيق پروردگار، امنيت كامل برقرار است. دستگاه‌ها با همديگر همكارى داشته باشند. اگر همكارى بكنند، كارها خيلى بهتر هم خواهد شد. دشمن اين را نميخواهد.

ادامه

گریه کن سرباز!!!

نظامی زن انگلیسی که پس از بازگشت از ماموریت خود در عراق، فرزندش را در آغوش می فشارد.

آهای سرباز، آهای مادر!...
گریه کن، تو حق داری گریه کنی. شاید ماهها و سالهاست که فرزندت را ندیده ای.

ادامه

مجلسی می خواهیم که در رأس همه ی امور باشد!

«تضعيف نكنند دولت را. و همين‏طور راجع به مجلس، كه مجلس در رأس همه امور واقع است...»

ادامه

اختلاس گران محترم! سقف اختلاس را رعایت کنند!!!

فرم هایی آماده شود تا اگر اختلاس کنندگان سقف افزایشی معین شده را رعایت ننمودند در نوبت اول به کسر امتیاز، در نوبت بعدی، تبعید به یک دسته پایین تر! در نوبت های بعدی جرائمی چون محرومیت های چند ساله از  دست داشتن در اختلاس های چند هزار میلیارد تومانی، باطل کردن پروانه اختلاس و نیز ممانعت از خروج اموال به دست آمده از راه اختلاس به آن سوی مرزها در نظر گرفته شود.

ادامه

خدمت آمانو به ایران، خیانت غرب به خودش

اروپای بحران زده که در کلاف ویران کننده ی «یورو» دست و پا می زند این روزها هر مستمسکی را برای فرار از گرداب نابودی چنگ خواهد زد. بحران های مالی چند سال اخیر که فعلا یونان را به کام نابودی کشانیده است و ایتالیا را در سراشیبی اضمحلال سیاسی و اقتصادی قرار داده است نتیجه ی رؤیاپردازی هایی است که نظم نوین جهانی نهایت آرمان و اهداف آنان بود. سیطره بر تمامی جهان با شعار اروپای واحد و پول واحد.

ادامه

بیانات رهبر انقلاب در اجلاس بیداری اسلامی

من وقتی پیکر دلاور ملت پر افتخار مصر را از تلویزیون در میدان تحریر دیدم یقین کردم که این انقلاب پیروز خواهد شد. حقیقتی را بگویم: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام اسلامی در ایران که زلزله‌ی عظیمی را در حکومتهای دنیاطلبان شرق و غرب پدید آورد و ملتهای مسلمان را در جوش و خروشی بی‌سابقه انداخت،

ادامه

گفته ها و ناگفته ها

محور های بیان شده در نطق نماینده ی جمهوری اسلامی ایران در چنین آوردگاهی، قدر مسلم مورد التفات ملت های مظلوم و ستمدیده ای که چشم امیدشان به واکنش ها و تحرکات سیاسی ماست، می باشد و هر گونه نادیده انگاری و یا سهل انگاری می تواند تعادلات منطقه ای و جهانی را در نظم مدیریتی جهان برای ما یا بر ما، تغییر دهد. سفر احمدی نژاد به جنوب لبنان نمونه ای از جهت گیری های مثبتی است که تا مدت ها تمام معادلات سیاسی و اقتصادی منطقه ای را به نفع ایران و همفکران جمهوری اسلامی ایران تغییر داد.

ادامه

آشنایی من با آقا از کجا بود

در آن سال فرصت ديدارهاي بسياري با ايشان به من دست داد تا بيش از پيش با افكار، انديشه‌ها، اصول، مبادي فكري و شيوه‌هاي تحليل و بررسي حوادث و جريانات امور توسط ايشان جهت راهبري امور و رهبري جامعه و اتخاذ تصميمات در شرايط حساس آشنا شوم و اين جداي از خصوصيات و ويژگي‌هاي اخلاقي متمايزي است كه ايشان از آن بهره مي‌برند.

ادامه

آیا تحولات منطقه نقشه آمریكاست؟

اگر بخواهند اجازه بدهند مردم انتخاب كنند - دموكراسی در مكتب لیبرالیسم یك ارزش است- كسانی به قدرت می­‌رسند كه با آمریكا مخالف هستند یا اگر مخالف هم نیستند اما نفت را به بهای ناچیز به آمریكا و اسرائیل نمی­‌دهند.

ادامه

قتل عام انقلابيون بحرين توسط نيروهاي عربستاني

يك انقلابي بحريني با اشاره به حمله صبح امروز نيروهاي امنيتي بحرين و عربستان به انقلابيون گفت: امروز تعداد زيادي شهيد و مجروح شدند اما بدليل محاصره بيمارستان‌ها آمار دقيقي نداريم.

ادامه

اخوان المسلمین و ایران

«جنبش اخوان المسلمین» در مصر بعنوان یکی از محورهای شکل دهی به «انتفاضه اخیر» شناخته شد. در عین حال پیرامون این جریان اسلام گرا «اما و اگر»هایی مطرح گردید و به همین دلیل این روزها در مجامع سیاسی ایران نیز درخصوص اهداف، کارکرد، دیدگاهها و چشم انداز فعالیت آنان سوالاتی پدید آمده است.

ادامه

رابطه اخوان المسلمین با انقلاب اسلامی

اخوان المسلمین اولین گروهی بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آن را تایید و از پناه دادن شاه توسط رژیم مصر انتقاد کرد.

ادامه

ویکی‌لیکس، جدیدترین عملیات رسانه‌ای علیه ایران و مقاومت اسلامی

به نظر می‌رسد یک توافق اساسی بین سران قدرت در منطقه صورت گرفته است که یک‌بار دیگر تلاش کنند ایران را بکوبند و مضمحل کنند. عملیات سیاسی یا شاید نظامی دیگری در راه است.

ادامه

سه دهه، سه فتنه

امام(ره) با صبر و تدبیر سعی در فرو نشاندن فتنه و جلوگیری از ریزش نیروهایی داشتند كه فریب نفاق این گروهك‌ها را خورده‌اند.

ادامه

فرار شاه؛ آغازی دیگر در حیات مردم ایران

خاندان پهلوی طي سالهاي سلطنت خود، از هيچ گونه جنايتي دريغ نكرد و ضمن ترويج فساد و بی بندوباری، بسياري از رجال انقلابی را حذف کردند

ادامه

رهبر حزب‌الله از تولد تا اوج

سيد حسن نصرالله در 31 اوت سال 1960 در محله فقير نشين كرنتينا در بخش شرقي بيروت متولد شد ، در سال 1992 رهبري جنبش حزب الله لبنان به او واگذار شد و در جولاي 2006 فرماندهي تنها جنگ مسلمانان و اسراييل را كه منجر به شكست صهيونيست ها شد بر عهده گرفت.

ادامه

شبکه تصمیم گیران یهودى کاخ سفید

در دولت بوش ، لوئیس لیبى یهودى رئیس دفتر کارکنان دیک چنى بود.ادامه

زنان‌ بسیجی‌ در دفاع‌ مقدس‌

از مشارکت‌ سیاسی‌ اجتماعی زنان‌ معاصر ایران‌ و از حضور آنان‌ در دفاع‌ از کشور، زیاده‌ سخن‌ گفته‌ می‌شود اما کمتر،مصداقی‌ از آن‌ ارائه‌ می‌شود.ادامه

نوشتاری بر زندگی سید جمال

به مناسبت فرارسیدن سالروز بزرگداشت سید جمال الدین اسدآبادیادامه

تصليحات يا تسليحات

 يادداشتي از جيمي‌كارتر درباره لزوم اصلاح قوانين تسليحاتي در آمريكاادامه

نهضت آزادی و فتح لانه جاسوسی

دولت موقت که اکثر اعضای آن را نهضت آزادی و احزاب همسو تشکیل می‌دادند (ملی- مذهبی‌های فعلی) به شدت با تصرف سفارت آمریکا مخالف بودندادامه

شيوه هاي مقابله در جنگ نرم

جنگ نرم، روشي است كه در طول تاريخ از سوي اشخاص و جوامع نسبت به ديگري به كار رفته و مي رود. در اين روش، آن چه هدف قرار مي گيرد، اعتقادات، عواطف و احساسات انسان هاست؛ادامه

صیاد شهادت

وی در طول این دوره همچون یک مبلغ مذهبی در جلسات بحث و مناظره آمریکایی ها شرکت نموده و آنان را به اسلام دعوت می کرد.ادامه

در مسیر استقامت

جمهوری اسلامی ایران یکی از امضاکنندگان ان‌پی‌تی بوده و مجاز به فعالیت‌های صلح‌آمیز انرژی هسته ای در این حوزه استادامه

ارتشی همواره آماده و هوشیار

نیروهای مسلح هر کشور ضامن حفظ استقلال و تمامیت ارضی مملکت و مایه سرافرازی و آزادگی ملت هستند ادامه

این پدیده کم‏ نظیر و شاید بی‏نظیر

یکی از دستاوردهای ارزشمند و مهم انقلاب اسلامی، تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان بنیانگذار نظام اسلامی است.ادامه

نمایش اقتدار

نیروی دریایی ارتش هم از دیروز مانور دریایی دیگری را با نام «ولایت 89» در آب های جنوبی کشور آغاز کرد.ادامه

10 دروغ بزرگ اسراییل به جهان

دروغ اول: اسراییلی‌ها هرگز یهودیان را هدف قرار نمی‌دهندادامه

اصلاح طلبی واقعی و ستاره ای بی نظیر در تاریخ ایران

امیرکبیر را همه می شناسند، از بزرگ و کوچک، همو که ستاره بی نظیر تاریخ ایران زمین بود اصلاح طلبی واقعی که بیش از یک قرن و نیم پیش به عنوان صدراعظم ایران درخشید.ادامه

اصلاحات، گورباچف و یلتسین-گفتگو با دکتر علی‌اکبر ولایتی

کتاب‌ نقد : اگر موافقید، بحث‌ را از مفهوم‌ اصلاحات‌ و رابطه‌ آن‌ با پدیده‌هایی‌ مثل‌ انقلاب‌ و رفورم‌ آغاز کنیم.
ولایتی‌ : به‌نظر می‌رسد که‌ این‌ کلمه‌ «اصلاحات»، برگرفته‌ از رفورم‌ رایج‌ در دنیا است‌ ادامه

اصول سياست خارجي در قرآن

طرح اصول سياست‏خارجي اسلام از منظر قرآن مستلزم آن است که رابطه دين و سياست مفروض انگاشته شود . در چارچوب انديشه جدايي دين و سياست زمينه‏اي براي طرح اين بحث‏باقي نخواهد ماند.ادامه

سفير كانادا در ايران جاسوس‌ سيا بود

وزنامه گلوب‌اند ميل نوشت؛ كِن تيلور سفير كانادا در ايران در روزهاي پس از انقلاب و در جريان تسخير لانه جاسوسي و عمليات شكست خورده چنگال عقاب براي سيا جاسوسي مي‌كرده است.ادامه

سرمقاله شريعتمداري در كيهان: حرّ يا حرمله؟!

ميانجي ها به گونه اي از آشتي سخن مي گويند كه انگار حق جويان عدالت خواه بويي از رأفت و محبت و آشتي نبرده اندادامه

أين عمّار، أين ابن تيهان، أين ذُو الشهادتين؟

حکايت عمار ياسر و نقشي که رهبر انقلاب براي خواص ترسيم کردند؛ يادآور برهه اي تاريخي استادامه

استراتژی رسول خدا(ص) در برابر خط نفاق

مهمترین روش پیامبر برای جلوگیری از فتنه انگیزی منافقان و مصونیت بخشی به جامعه اسلامی، منزوی کردن و مطرود نمودن آنها در درون جامعه اسلامی بود.
ادامه

ناقوس‌ها برای دلار به صدا درآمده‌اند

امپراطوری آمریکا بیشتر از طریق اقتصادی و دغلکاری بر دنیا تسلط یافت تا اعمال زور.ادامه

نهضت آزادی و فتح لانه جاسوسی

دولت موقت که اکثر اعضای آن را نهضت آزادی و احزاب همسو تشکیل می‌دادند (ملی- مذهبی‌های فعلی) به شدت با تصرف سفارت آمریکا مخالف بودندادامه

چمران مرد بی ادعا

من‏المؤمنین‏رجال‏صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی‏نحبه و منهم من ینتظر و مابدلوا تبدیلا.«قرآن کریم- الاحزاب آیه23» 31 خرداد ماه سالروز شهادت بزرگمرد تاریخ انقلاب اسلامی شهید مصطفی چمران است.
ادامه

گفتمان اسلام سياسي

گفتمان اسلام سياسي در دهه 1320 بعد از سقوط رضاخان در ايران مطرح گرديد و در قيام پانزده خرداد سال 1342 تجلي پيدا كرد1  مفهوم عدالت، كه از مفاهيم محوري در اسلام سياسي است.
ادامه

سیر تکوین گفتمان اندیشه سیاسی شیعه در ایران بعد از دهه 1320

بدنبال رسمی شدن مذهب شیعه در ایران و متعاقب آن افزایش نفوذ روحانیون و علمای شیعه در دستگاه حکومت نیازها و الزامات را به همراه آورد مسائلی مانند حاکمیت در عصر غیبت
ادامه

قدس

ملت بزرگوار و مسلمان ايران پس از پيروزى انقلاب شكوهمند اسلامى مسأله آزاد سازى فلسطين از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان هايش قرارداده و همه ساله روز قدس را به روز فرياد كشيدن بر سر ستمكاران تاريخ تبديل كرده است.

ادامه

روزشمار جنگ تحمیلی

 روز شمار جنگ عراق در ساعت 14 31 شهریور سال 1359 حمله همه جانبه خود را به ایران اسلامی ]از نموداین روزها هنگامی که یادی از دفاع مقدس می‏شود، دنیایی از شرف و حماسه ملتی نجیب و آزاده در اذهان تداعی می‏شود
ادامه

شکست حصر آبادان

14 آبان 59 بود كه امام(ره) با آن نگاه نافذ خويش فرمود ?من منتظرم كه اين حصر آبادان از بين برود و هشدار مي دهم به پاسداران، قواي انتظامي و فرماندهان قواي انتظامي كه بايد اين حصر شكسته شود؛ مسامحه نشود در آن.


ادامه

نقدی بر کتاب اسلام سنت دولت مدرن

نقدی بر کتاب اسلام سنت دولت مدرن مولف دکتر سید علی میر موسوی ناشر نشر نی - كتاب اسلام، سنت، دولت مدرن كه پژوهشي گسترده و در خور ستايش است و در واقع پايان نامه دكتري سيد علي مير موسوي است
ادامه

کتاب چالش سیاست دینی و نظم سلطانی با تاکید بر عمل و اندیشه سیاسی علمای شیعه در عصر صفویه

این کتاب که مشتمل بر مقدمه و پنج بخش است که در مقدمه نگارنده سعی کرده است ضمن اشاره به تحولات فکری و سیاسی قرن بیستم که باعث شدند ادعایی خروج از دین را مورد تردید قرار دهند ادامه

امام علی(ع)، عدالت و خشونت

مقاله، در جهت‌ تفکیک‌ «خشونت‌ بیجا» و اعمال‌ قدرت‌ عریان‌ و استبدادی‌ در حکومت، از «قاطعیت‌ در مقام‌ اجرای‌ عدالت» و «حفظ‌ حکومت‌ اسلامی»، به‌ طرح‌ تعابیر گوناگون‌ «اقتدار سیاسی» پرداخته‌ و توضیح‌ می‌دهدادامه

حقوق ملت

رساله حاضر حقوق ملت رادر درون يك چرخه گفتماني ترسيم،وآن رادردوقانون اساسي ايران معاصر؛يعني قانون اساسي مشروطه وقانون اساسي جمهوري اسلامي مورد مقايسه قرار داده است.ابتدا در اين چرخه، گفتمان سلطنتي قاجاربه چالش كشيده شدودچاربي قراري شدوتنوع گفتماني از جمله گفتمان ملي گرايي را در برگرفت.
ادامه

تعامل فرهنگ و سياست در ج . ا . ا

رساله حاضر درون يك چشم انداز تاريخي فلسفي، فرايند توسعه تكاملي نظام اجتماعي ايران در تاريخ معاصر را، با ظهور نظام جمهوري اسلامي، در سطح نظري ـ به شكلي اجمالي ـ تكميل يافته در نظر گرفته است.

ادامه

اسلام سياسى در ايران (زمينه‏ها، استقرار و چالش‏ها)

اسلام سیاسی گفتمانی است که از میانه های دهه بیست در ایران شکل گرفت و سپس در سالهای دهه چهل بارور شد و به گفتمانی عام و جهانشمول تبدیل گردید و سپس در انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و ساماندهی جامعه را در اختیار گرفت.
ادامه

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد