اخبار و رویدادها
مقالات...
شرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخشرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخ
چهار عامل اکمال ایمانچهار عامل اکمال ایمان
شیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکلشیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکل
پیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیرهپیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیره
آغاز امامت امام زمان (عج)آغاز امامت امام زمان (عج)
حقوق حیوان ها در سیره و سخن پیامبراعظم(صلى الله علیه وآله) و مقایسه آن با حقوق بشر در غربحقوق حیوان ها در سیره و سخن پیامبراعظم(صلى الله علیه وآله) و مقایسه آن با حقوق بشر در غرب
«حجاب و بی حجابی؛ جدال دو تمدن»«حجاب و بی حجابی؛ جدال دو تمدن»
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir

اثر شیاع غیبت در جامعه

درس اخلاق آيت الله علي اكبر رشاد حفظه الله

اثر شیاع غیبت در جامعه

 اما از جمله آثاری که در اخبار ما ذکر شده است این است که گویی سنت پروردگار و قاعده و قانون الهی این است که اگر کسی بدی کند دیگری هم نسبت به او بدی خواهد کرد. این قاعده در خصوص غیبت هم مطرح شده است.

ادامه

عالمی پيشرو در علم و شجاع در مبارزه

آبانماه همواره يادآور سوگ بزرگمردي است كه مردم يزد و علماي جهان تشيع او را به عنوان استاد اخلاق و عالمي ساده‌ زيست و مردمدار مي‌شناسند.

ادامه

یاوران طریق حق (زندگی نامه علامه سید محمد کاظم یزدی )

آن وجود سعادتمند در سال 1248 هجری قمری در روستای کسنویه یزد پا به عرصه گیتی نهاد. از همان زمان بزرگی در چهره کوچکش نمایان بود و با تولدش، رشته های امید را در قلب پدر و مادر خویش محکم ساخت. پدرش به تبرک نام رسول خدا(ص) و با یاد امام هشتم، او را محمد کاظم نام نهاد.

ادامه

یاوران طریق حق (زندگینامه محمد صدرالدین(میرزا صدرا)

سید نصیر فرزند محمدصالح اردکانی. جدایشان از دانشمندان نامدار و پدرش از علمابوده استمرحوم سید نصیر تدریس را از پدرش به ارث برد و خود آن را به فرزندش میرزاصدرا منتقل کرد.

ادامه

یاوران طریق حق (آخوند ملا اسماعیل )

برای کسب علم و دانش به نجف اشرف عزیمت نموده و تحصیلات مقدماتی را در حوزه علمیه نجف به پایان برد و آنگاه مدارج عالی اجتهاد را  نزد  عالمانی بزرگ چون علامه سید مهدی بحرالعلوم و شریف العلماء شاگردی کرد. عرفان را نیز نزد سید بحر العلوم فرا گرفت او از شا گردان برجسته و طراز اول بحر العلوم بود و علامه کتابخانه شخصی خود را به وی اهدا کرد

ادامه

یاوران طریق حق (ابو الفضل رشید الدین احمد میبدی)

ابو الفضل رشید الدین احمد میبدی علوم دینی را در زادگاهش آموخت و سپس به هرات رفت میبدی از مریدان خواجه عبدالله انصاری و از پیروان طریقت او بوده است میبدی از دانشمندان بزرگ وفاضل ،مفسری برجسته ،عارفی پرهیزکار ،ژرف اندیش و عالمی شافعی مذهب خوانده اند

ادامه

یاوران طریق حق (شرح حال آیت الله میرزا حسن باعثی یزدی )

او تحصیلات مقدماتی خود را در یزد آغاز کرد و از استادانی چون حضرات آیات:ملا ابراهیم لاری  معروف به حاجی آخوند طزرجانی در طزرجان و نیز نزد آیت الله سید احمد مدرس و دیگر علمای یزد از جمله آیت الله سید حسین مدرس باغ گندمی بهره برد و مقدمات و بخشی از سطح را نزد این بزرگواران آموخت و و سپس به اصفهان عزیمت کرد و دوره سطح و بخشی از دروس خارج را نیزنزد اساتید آن دیار گذراند.

ادامه

یاوران طریق حق (آیت الله العظمی سید یحیی موسوی یزدی )

آیت الله سید یحیی موسوی و.در آغاز نوجوانی به امر تجارت اشتغال داشت اما عشق و علاقه شدیدش به درس باعث شد تا مقداری از وقتش را به فراگیر علوم اسلامی سپری نماید.مقدمات را در یزد نزد استادان حوزه علمیه یزد آموخت.

ادامه

یاوران طریق حق ( آیت الله شیخ محمد تقی بافقی )

او تا چهارده سالگی تحت پرورش و تربیت پدر پرهیزکار خود قرار گرفت و سپس به یزد رفت تا تحصیلات حوزوی خود را آغاز کند. بدین ترتیب، مدت چهارده سال در یزد به تحصیل علوم دینی پرداخت؛ از جمله، کتاب قوانین الاصول میرزای قمی را در محضر میرزا سید علی مدرس یزدی فرا گرفت.

ادامه

یاوران طریق حق ( آیت الله حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی )

مرحوم حاج شیخ که موقعیت اجتماعی و دینی ایشان در استان یزد سرآمد بود و محبوبیت  خاصی در میان اقشار مختلف داشتند، نسبت به تبلیغ، ارشاد، موعظه و نصیحت، امر به معروف و نهی از منکر، و توجّه دادن مردم به وظایف خود و رعایت حدود الهی و آگاه ساختن آنان از عواقب گناه، اهتمام و علاقه ویژه ای داشتند که نمونه آن را در تاریخ روحانیت با این کیفیت و کمیّت کم تر می توان پیدا کرد.

ادامه

یاوران طریق حق ( آیت الله سید روح الله خاتمی )

وی پس از 12 سال و کسب مدارج علمی در سال 1354قبه اردکان باز گشت وی در اردکان، به فعالیت‌های مذهبی از جمله اقامه جماعت تبلیغ و ارشاد مردم همت گمارد و همچنین با کمک حضرات آیات ملا محمد حائری و کاظم ملک افضلی حوزه علمیه اردکان را احیاء کرد

ادامه

یاوران طریق حق (آيت الله حاج سيد محمد مدرسي مصلّي)

فرزند سيد احمد فرزند سيد محمد فرزند مرتضي فرزند ميرزا سيد محمد علي مدرس همراه با طلوع آفتاب صبح روز شنبه ششم ماه صفرالمظفر 1335 قمري مطابق با دهم آذرماه 1295 درخانواده تقوي و فضيلت ودانش و معرفت ديده به دنيا گشود و پا به هستي وجود نهاد .

ادامه

یاوران طریق حق (حضرت آیت الله میرزا سید علی محمد کازرونی)

فرزند میرزا سیدمحمد از عالمان برجسته دینی یزد در سده چهاردهم قمری می باشد.خاندان کازرونی از کهن ترین و اصیل ترین خانواده های یزد و دارای پیشینه فرهنگی  و ادبی و تجاری بودند.

ادامه

یاوران طریق حق (آیت الله العظمی حاج شيخ عبدالكريم حايري یزدی)

آيت‏ اللَّه حاج شيخ عبدالكريم حائري يزدي فرزند شيخ جعفر مهرجردي در سال 1276 ق در ميبد يزد چشم به دنيا گشود. مقدمات و سطوح را نزد علماي آن روز يزد فراگرفت و سپس راهي عتبات مقدسه شد.

ادامه

یاوران طریق حق (آيت الله حاج شيخ محمد ابراهيم اعرافي (ره) )

خانواده اي مذهبي و علم دوست. والد ايشان "مرحوم حاج ملاعباس" و جد پدري ايشان"حاج آقا محمد" مي باشد. جدمادري ايشان "مرحوم حاج شيخ علي ،فرزند مرحوم آيت الله ملاابوطالب بوده است". آيت الله اعرافي (ره) داماد حضرت آيت الله ملك افضلي اردكاني (ره) - از شاگردان برجسته حضرت آيت الله العظمي بروجردي ره - بوده است.

ادامه

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد