اخبار و رویدادها
مقالات...
شرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخشرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخ
چهار عامل اکمال ایمانچهار عامل اکمال ایمان
شیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکلشیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکل
پیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیرهپیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیره
آغاز امامت امام زمان (عج)آغاز امامت امام زمان (عج)
حقوق حیوان ها در سیره و سخن پیامبراعظم(صلى الله علیه وآله) و مقایسه آن با حقوق بشر در غربحقوق حیوان ها در سیره و سخن پیامبراعظم(صلى الله علیه وآله) و مقایسه آن با حقوق بشر در غرب
«حجاب و بی حجابی؛ جدال دو تمدن»«حجاب و بی حجابی؛ جدال دو تمدن»
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir

«حجاب و بی حجابی؛ جدال دو تمدن»

«حجاب و بی حجابی؛ جدال دو تمدن»

نگاه اجمالی به تاریخ و عمومیت وجود پوشش در ادوار تاریخ ایران و جهان، نشان می‎دهد حجاب، یک پدیده طبیعی برای زن بوده است؛ اما چرا در زمانه کنونی، مسئله می‎شود؟
ادامه

با صدور اطلاعیه‌ای صورت گرفت پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی درباره حریم خصوصی داخل خودرو

با صدور اطلاعیه‌ای صورت گرفت
پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی درباره حریم خصوصی داخل خودرو
آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در پاسخ به سؤالی درباره حریم خصوصی داخل خودرو مطالبی را ارائه کرد.
ادامه

پیام ایت الله سبحانی در همایش عفاف وحجاب

آیت‌الله‌ سبحانی:
حجاب مانع از دستبرد دزدان به عفت و پاکی زن می‌شود/تفاوت در آفرینش لازمه بقاء نسل انسانی است
یکی از مراجع تقلید گفت: در جامعه اسلامی، زنان و مردان هر دو تأمین‌کننده نیازمندی‌های اجتماعی هستند و هر دو باید در خدمت جامعه باشند؛ ولی قلمرو خدمت هر دو کاملاً متفاوت است.
ادامه

گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب در باره حجاب

حجاب

مسأله‌ی حجاب، به معنای منزوی کردن زن نیست. مسأله‌ی حجاب، به معنای جلوگیری از اختلاط و آمیزش بی‌قیدوشرط زن و مرد در جامعه است. این اختلاط، به ضرر جامعه و به ضرر زن و مرد - بخصوص به ضرر زن - است.

ادامه

تمام آیین‌ها حجاب دارند جز «جین»

در هفدهم دی ماه 1314 رضاخان قانونی تصویب کرد به موجب آن زنان و دختران ایرانی از استفاده از چادر، روبنده و روسری منع شدند. چندماه بعد، فاجعه خونین حمله به مسجد گوهرشاد یکی از اوراق ننگین تاریخ در دوران پهلوی را رقم زد. رضاخان با زور طرح اسلام‌زدایی را اجرا می‌کرد و پس از تصویب این قانون نیز رسماً حجاب‌زدایی صورت گرفت. به همین مناسبت سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم بی‌گناه در اعتراض به کشف حجاب (21 تیر)، در تقویم ملی کشور به نام روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شد.

ادامه

اولین شهید مدافع حریم حجاب

شهید آیت الله شیخ محمد تقی بافقی از علمای برحسته یزد توانست با شجاعت تمام در برابر کشف حجاب رضا خانی بایستد و اجرای این قانون را هشت سال به تعویق بیندازد.
ادامه

حجاب چرا؟

با بررسی تاریخ و سرگذشت تمدن‌های گذشته درمی‌یابیم که اقوام گذشته نیز حفظ حجاب در میان مردم (خصوصاً زنان) رواج داشته و افراد جامعه آن را پذیرفته و رعایت می‌کرده‌اند.

ادامه

آیا حجاب در موفقیت زندگی همسران تاثیر دارد؟

اگر خانواده ای خانه و اتومبیل شخصی نداشته باشد، اگر مال و منالش را دزد بزند، اگر سلامتی یکی از اعضای خانواده به خطر بیفتد، باز هم خانواده باقی خواهد ماند. اما اگر در خانواده ای عشق و محبت جاری نباشد، نمی شود اسمش را خانواده گذاشت. برای اینکه عشق در خانواده ما جریان پررنگ تری پیدا کند، راهکارهای زیادی وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها مقید بودن اعضای خانواده به خصوص زن و شوهر به عفاف و حجاب است.

ادامه

سیره‌ی فاطمی؛ درمانی برای فروپاشی نهاد خانواده

امروزه غرب تلاش دارد با نابود کردن نهاد مقدس خانواده بر جوامع اسلامی سلطه پیدا کند. از این رو، تلاش می‌کند با سر دادن شعارهای فمینیستی و با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی خود، جایگاه زن را در خانواده تغییر دهد. حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) آن بانوی بزرگ تاریخ، الگویی برجسته برای زنان جامعه محسوب می‌شود.

ادامه

گل حجاب

وقتی درب خانه را می بندی یا پشت پنجره اطاقت پرده می آویزی خود را مصون ساخته ای ، خانه خود را از ورود بیگانگان و نگاه های مزاحم در پناه قرار داده ای نه اینکه خود را در قید و بند کرده باشی.

ادامه

سیری در پدیده بد حجابی

انسان در ذات خود موجودی دو بعدی : «الهی، شیطانی» یا «انسانی، حیوانی» است. در صورت تلاش و تحقیق و برنامه ریزی صحیح، در جهت انسانیت و فطرت و سرشت الهی و گرنه در مسیر حیوانیت و خواسته های نفسانی و شیطانی حرکت خواهد کرد.

ادامه

عفاف و حجاب

وجه تمايز انسان و حیوان را قدرت عقل و نطق او دانسته اند . منطقیون می گویند «الانسان هو الحیوان الناطق . یعنی هر انسان حیوانی است .لذا هر کاری که حیوان بر اساس غریزه انجام می دهند و هیچ محدودیتی برای آزادیهای خود قایل نیستند از انسان نباید صادر شود .

ادامه

منشاء بی عفّتی؛ رواج بی‌حیایی در جامعه

آنچه ملاحظه میکنید متن نهمین جلسه از سلسله مباحث اخلاقی آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی پیرامون محیط خانوادگی و تربیت فرزندان است. این مرجع تقلید ضمن اشاره به اینکه اگر حیاء برود دیگر از دین و ایمان خبری نیست،

ادامه

صدفی برای گوهر(21 تیر روز عفاف و حجاب)

حجاب ، در لغت به معناي مانع و پرده و پوشش آمده است. حجاب، به معناي پوشش اسلامي بانوان، داراي دو بعد ايجابي و سلبي است

ادامه

حجاب در قرآن

ر قسمت نخست این مقال،پس از تفسیر آیات 30 و31 سوره نور،به تفصیل پیرامون مساله نگاه، پوشش وادله وجوب پوشش وجه و کفین بحث کردیم.اینک ادامه مقاله را پی می گیریم.

ادامه

مفهوم و پیشینه حجاب و پوشش

ابتدا به مفهوم لغوی حجاب می پردازیم که در لغت به معنای مستر و پرده حاجب و مانع است که شیء را  می پوشاند و در اصطلاح به معنای ستر و پوشش و پرده است.

ادامه

تحقیقی پیرامون پیشینه و مفهوم حجاب

مفهوم و پیشینه حجاب و پوشش
ابتدا به مفهوم لغوی حجاب می پردازیم که در لغت به معنای ستر و پرده حاجب و مانع است که شیء را می پوشاند و در اصطلاح به معنای ستر و پوشش و پرده است.

ادامه

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد