اخبار و رویدادها
مقالات...
شرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخشرح احوال شیخ عبدالکریم حائری در برزخ
چهار عامل اکمال ایمانچهار عامل اکمال ایمان
شیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکلشیخ محمد تقی بافقی(ره) مظهر توحید و توکل
پیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیرهپیامبر مهربانی صلی الله علیه و آله، در قرآن وسیره
آغاز امامت امام زمان (عج)آغاز امامت امام زمان (عج)
حقوق حیوان ها در سیره و سخن پیامبراعظم(صلى الله علیه وآله) و مقایسه آن با حقوق بشر در غربحقوق حیوان ها در سیره و سخن پیامبراعظم(صلى الله علیه وآله) و مقایسه آن با حقوق بشر در غرب
«حجاب و بی حجابی؛ جدال دو تمدن»«حجاب و بی حجابی؛ جدال دو تمدن»
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir

نقدی بر انحرافات سردمداران تشیع انگلیسی

نقدی بر انحرافات سردمداران تشیع انگلیسی

خاندان شیرازی از قمه زنی تا حمله به سفارت ایران

امروز انحراف و افراط خاندان شیرازی و یاسر الحبیب دیگر به مسائل مذهبی خلاصه نمی شود بلکه کار آن ها به آشوب کشیده شده تا جایی که به سفارت ایران در لندن حمله کرده و پرچم ایران را پایین می کشند و توهین و بی حرمتی را تمام می کنند.

ادامه

بُن بستِ بِن باز

بن باز از جمله مفتی های اثرگذار بر بسیاری از مسائل و مشکلات مبتلابه  جهان اسلام و جهان بود و با وجودی که فوت کرده است همچنان اثرات آن را در عملکرد وهابیون می بینیم؛ برخی از این مشکلات ریشه در تعالیم و فتاوایی دارد که زمانی وی به راحتی صادر کرده است؛ و قطعاً نمی توان از آنها گذشت. برخی از فتاوایش نه تنها با قرآن و سنت مخالفت دارد، بلکه با عقل بشری هم در تناقض آشکار است.

ادامه

پيدايش شيطان پرستي در ايران

نوع جديد شيطان پرستي طي يک بازه زماني ده ساله با چند وقفه ي کوتاه به ايران نفوذ پيدا کرده است که در چند بند به بررسي آن مي پردازيم:

ادامه

نقشه های بهائیت برای ایران

پیروان این فرقه، با روشهای گوناگون به تبلیغ پنهانی و غیر مستقیم مسلمانان به بهائیت می‌پردازند که از جمله می‌توان به دوستی‌های مدرسه‌ای، دانشگاهی، کاری و همسایگی اشاره کرد. اشاره به این نکته نیز لازم است که بهائیان بعضاً در مهد کودک‌ها نیز نفوذ کرده و روی اندیشه کودکانمان نیز کار می‌کنند.

ادامه

علل گرایش جوانان غربی به شیطان‌گرایی

سران آیین شیطانی مدام به ناکامی‌های جوانان و محرومیت‌های آنان اشاره کرده و با زبان‌های مختلف، این درد را تکرار می‌کنند. انتخاب رنگ سیاه به عنوان رنگ شیطانی از طرف آنتوان لاوی در انجیل شیطانی با همین هدف صورت گرفته است.

ادامه

چرا اهل سنت و وهابیت به شیعیان رافضی می گویند؟

رافضي به معناي رها كننده است و در ابتدا به كسي گفته مي شد كه با حكومت وقت مخالفت كند و چون شيعيان خلافت بعضي خلفا را رها كردند، اين نام را براي آنان استفاده كردند ولي انگيزه اصلي به كارگيري اين لقب طعنه زدن به شيعيان به عنوان رها كنندگان دين است و بهانه اي گرديده بود براي ظلم كردن به آنان.

ادامه

نقد کامل، مرهون شناخت جریانات معنوی

نقد کامل، نقدی است که بعد از رصد کامل نسبت به آموزه‌های یک جریان، انجام پذیرد. به عبارت دیگر نقد، هنگامی وارد است که ناقد نگرش یک مکتب را درباره یک مفهوم یا موضوع، با همه ابعادش بداند. از این روست که گاهی نسبت به یک موضوع اشراف دارند و نسبت به دیگر گفته‌ها در باب همان موضوع، آگاهی ندارد و در ارزیابی نهایی به اشتباه می‌رود. (توجه شود که مرادمان قضاوت در باب یک موضوع واحد است نه همه باورها)

ادامه

جریان شناسی فرقه اکنکار

اکنکار فرقه ای جدید و نوظهور است که پایه و تعالیم خود را بر تمرین های وابسته به روح و ذهن انسان بنا نهاده است. مفهوم خدا در آموزه های این فرقه، دو جنبه اساسی دارد: «نور و صوت». آنچه رهبر یک اکیست به او می آموزد و تمرینی که یک عضو در آرامش و سکوت در ذهن خود انجام می دهد و عمل و کردارش او را قادر خواهد ساخت که این نور و صوت را تجربه کند و به مقام متعالی ارتباط و همکاری با خدا دست یابد. رسیدن به این مقام، هدف آغازین و متعالی یک پیرو اکنکار است.

ادامه

فرق ضاله نقشه راه انحراف ادیان

آنچه با آغاز خلقت آدم ابوالبشر و فرمان حضرت حق جل و علا، بر سجده بر این موجود دوپای جانشین خدا در زمین، و در پی آن امتناع شیطان از سجده نمودن، روی داد؛ تقابل خیر و شر و خدا و شیطان بر سر این اشرف مخلوقات بود که به مضمون آیه شریفه: «اَلشَّیْطانُ یَعِدُكُمُ الْفَقْرَ وَ یَأْمُرُكُمْ بِالْفَحْشآءِ وَ اللَّهُ یَعِدُكُمْ مَغْفِرَةً مِنْهُ‏»ـ بقره: 268ـ یکی امر به خوبی ها و سعادت و سرافرازی و سربلندی میکرد و دیگری وعده شقاوت میداد و امر به تاریکی و فحشاء و منکر مینمود ...

ادامه

هاليوود امپرياليسم فرهنگي

«منظور ما از امپرياليسم فرهنگي، ظريف‌ترين نوع سياست امپرياليستي است. هدف آن تصرف ارضي يا کنترل حيات اقتصادي نيست. امپرياليسم فرهنگي تلاش دارد تا در ذهن انسان به عنوان ابزاري براي تغيير روابط قدرت ميان دو يا چند دولت، غلبه نمايد و آن را کنترل کند.

ادامه

شيوه‌هاي مقابله دشمن با فرهنگ مهدوي

اين مقاله در صدد است به بررسي برخي از شيوه‌هاي مقابله دشمن با فرهنگ مهدوي در عرصه اينترنت و وب بپردازد. در پايان نيز پيشنهاداتي در مورد شيوه مقابله با اين حرکات دشمن ارائه خواهد شد.

ادامه

در نقد، ریشه کلام گوینده را هدف بگیرید

در نقد باید به مبانی پرداخت نه شاخه ‏ها. شاخ و برگ ‏ها زیادند و نمی ‏توان به راحتی همه ی آن‏ها را در ذهن مخاطب قیچی کرد. اگر ریشه ی کلام گوینده زده شود، تنه، شاخه و محصول همه از بین رفته ‏اند و دیگر هیچ کدام برای مخاطب فایده ندارند؛ چون به جایی وصل نیستند و با وزشِ باد هم جابه‌جا می‏ شوند.

ادامه

حساب پیروان از حساب مکتب جداست

بسیار اتفاق می‌افتد که کسی قصد هدایت و ارشادِ یکی از هواداران فرقه‌ها را دارد، اما هرچه بیشتر گفت‌وگو می‌کند، بیشتر با مخاطب خود فاصله گرفته و جدال و تنش بیشتر می‌شود. یکی از علت‌های تکراری در چنین مواقعی این است که ناقد، همه مطالب موجود در یک فرقه را بدبینانه تحلیل می‌کند و مسائل مثبت را هم با عینک بدبینی نظاره می‌کند. در صورتی که این روش نه اسلامی است و نه اساساً انسانی و منصفانه.

ادامه

خطر خوش بینی به معنویت های وارداتی

در این قسمت تکنیک‌هایی را درباره ی مفاهیم به کار رفته در مکاتب ذکر می‌کنیم که ناقدان با توجه به این نکات بتوانند نقد صحیحی در مورد آیین‌های گوناگون داشته باشند.
در این بخش، سخن از مفاهیم است؛ نه رهنمودهای عملی در هر مکتب و نه جهان بینی هر مکتب. سخن در این است که از واژه‌ها نباید سرسری گذشت و واژه‌هایی که در ظاهر با واژه‌های اسلامی شبیه است، نباید باعث خلط مبانی شده و ناقد را به اشتباه اندازد.
بنابراین، این فراز بیشتر درباره کسانی کاربرد دارد که حسن نیت دارند و معمولاً به ظاهر کلمات فریفته شده و مرادِ سوءِ گوینده را نادیده می‌گیرند.

ادامه

مطالعه ی انبوه لازمه ی نقد فرقه ها

امروزه طیفی گسترده از فرق و مکاتب در کشورمان فعالیت می‌کنند، بعضی از این مکاتب قدیمی هستند. و در میان همین مکاتب قدیمی، بعضی زیرمجموعه ی ادیان الهی‌اند. نباید ادیان الهی (با وجودی که تحریفات روشنی در آن‌ها راه یافته است) را با سایر مکاتب قدیمی به یک مدل نقد کرد و از سوی دیگر نقد مکاتب قدیمی با نقد مکاتب جدید متفاوت است.

ادامه

جشن پوریم؛ رقص یهود در هولوکاست ایرانیان

"سیزده بدر" روز جشن یهود به مناسبت کشتار 500 هزار ایرانی + تصاویر و فیلم

ادامه

ابعاد پنهان ترویج عرفان «درختی»

معناشناسی درخت در عرفان کابالا / کدام عارف یهودی به «بهار» علاقه‌مند بود؟

ادامه

سلفی‌‌گری؛ بزرگ‌ترین خطر پیش روی جهان اسلام

سلفی‌ها با وجود اینکه دشمن اصلی خود را شیعیان می‌دانند و خون آن‌ها را حلال می‌شمارند؛ از همان ابتدا با فرق و مذاهب اهل سنت نیز همخوانی نداشته و در تضاد بوده‌اند و این به خاطر آن است که اصلاً به دنبال تخریب اسلام هستند.

ادامه

وقتی بهائیان و شركا برای كودكان ایران نسخه می‌پیچند

اسفند ماه امسال «شورای کتاب کودک» پنجاه ساله شد؛ شورایی که در آخرین ماه سال ۱۳۴۱ تاسیس شد و حتی اتفاقی به بزرگی انقلاب اسلامی مردم ایران هم نتوانست در استمرار حیات آن خللی ایجاد کند. البته نه اینکه نهادها و مجموعه‌هایی که قبل از انقلاب تاسیس شدند و بعد از آن هم باقی ماندند به همین یک مورد محدود باشد؛ خیر! اما آنچه سبب شگفتی است این که شورای کتاب کودک توانست بدون تغییر باطنی در اهداف و برنامه های خود به کارش ادامه دهد و حتی خیلی از نفرات اصلی آن که قبل از انقلاب مجموعه را اداره می‌کردند، بعد از انقلاب هم بالای سر مجموعه هستند. این مایه تعجب است. هفته نامه نه‌دي به همين مناسبت گزارشي درباره اين مجموعه منتشر كرده است كه در ادامه مي‌خوانيد:

ادامه

اهداف پشت پرده تولید کفش های پاشنه بلند

در تاریخ کفش های پاشنه بلند در مظاهر اشراف گرایی و تجمل گرایی و نشان دادن جایگاه و طبقه اجتماعی سطوح عالی اجتماع بود که پای شاهان، خانواده های اشرافی، جنتلمن ها، سوارکاران ماهر و..بود با شیوع این روند افراد پایین دست اجتماع هم به پوشیدن این نوع از کفش ها گرایش پیدا کردند واشراف برای نشان دادن تفاوت خود با این طبقه، پاشنه های کفش خود را بلند تر می کردند.
بروز کفش های پاشنه بلند در قرن اخیر، و محبوبیت مد گرایی به عنوان طبقه متمایز این صنعت، دیدگاهی تجاری در جوامع پیدا کرد و برای تبلیغ و برانگیختن احساسات و تجملات رشد گسترده ای یافت.

ادامه

سرچشمه رهبانیت و صوفی گری از کجاست؟

باید توجه داشت که زهد اسلامی به معنای سادگی زندگی و حذف تجملات و اسارت نیافتن در چنگال مال و مقام است و هیچ ارتباطی با رهبانیت ندارد، زیرا رهبانیت به معنای جدایی و بیگانگی از اجتماع است و زهد به معنای آزادگی و وارستگی به خاطر اجتماعی زیستن است.

ادامه

دعا و نماز در کنار قبور حرام است !

«هیچ كس از پیشوایان گذشته، نگفته است كه نماز نزد قبور و مشاهد اولیا مستحب است و نیز نگفته اند كه نماز و دعا در آنجا افضل از جاى دیگر است بلكه همگى اتفاق نظر دارند كه نماز در مساجد و خانه ها افضل از برگزارى آنها در نزد قبور اولیا و صالحان است

ادامه

لطفا واکسن بزنيد!

چون ما ايراني‌ها قبل از اسلام زرتشتي بوديم و زرتشت‌ هم پيغمبر بوده، ما بايد به اصل خودمان برگرديم.

گفتم: اگر اين طور است، پس چرا اين آقا نمي‌رود در کلاس اول بنشيند؟ چرا ديپلم گرفته و به دانشگاه مي‌رود. ما نمي‌گوييم حضرت زرتشت آدم بدي بوده،

اما اگر ما ايراني‌ها قرار باشد به دين زرتشت برگرديم، قبل از زرتشت هم اديان ديگري بوده‌اند، مثلاً چرا بت‌پرست يا گاو پرست نمي‌شوند.

ادامه

عرفان بدون خدا

عرفانهاي پسامدرن نه پسامدرناند و نه مدرن و نه سنتي بلكه معجوني از هر سه اند. از ميان خصوصيات عرفانهاي پسامدرن، ميتوان به خصيصه اومانيستي آنها اشاره كرد و اين نكته در نوع خود جالب است كه عرفانهاي مدرن، ريشه در اساسيترين ركن مدرنيته يعني اومانيسم دارند.

ادامه

موسيقي ، ابزاري براي تبليغ شيطان گرايي

موسيقي شيطاني از اوايل دهه 60 با به وجود آمدن هوي متال کم کم پا به عرصه ي تبليغي گذاشت. که بسياري گروه بلک سبث را پدر اين موسيقي مي دانند. موسيقي هوي متال هر چند با نيت شيطاني پا به عرصه هنر نگذاشت اما به وسيله سران قدرت ، براي اهدافشان منحرف شد و به موسيقي شيطاني بدل گشت. از جمله گروه هايي که از اين موسيقي براي اهداف شيطاني استفاده مي کنند. مي توان گروه هاي بلک سبث ، مرلين منسون ، اسلاير و متاليکا را نام برد. در دنياي امروزي شاهد جايگاه رفيع موسيقي در ترويج شيطان گرايي هستيم.

ادامه

وهابیت فرقه‎ای علیه شیعه و سنی

نکته عجیب و غیرقابل هضم در این جریان، مسئله فتوای محمدبن عبدالوهاب (به عنوان یک فقیه مسلمان) به تکفیر مسلمانان جهان و تشویق و ترغیب پیروان خویش به قتل و غارت فجیع آنان به اتهام شرک و بت‎پرستی است که صحنه‎ای جانگداز در طول دو قرن اخیر پیش آورده است

ادامه

اعتقاد هندوها به منجی

آیا پیروان آیین های هندو به موعود اعتقاد دارند» گفت: در آیین‌های هندوان و کتاب‌های آنان نیز، همانند دیگر ادیان و آیین‌ها، سخن از نجات‌ دهنده و موعود آمده است، از جمله در کتاب «مهابهاراتا» و کتاب «پورانه‌ها»

ادامه

بررسی آیین عرفانی «سای بابا»

سای بابا در چند سال اخير با عنوان «پدر عرفان‌های نوظهور» شهرت پيدا كرده بود، مراجعات  متعددی از سراسر دنيا از جمله ايران به هند برای ديدار و مشاور‌ه‌های معنوی با سای‌بابا و اطرافيانش صورت می‌پذيرفت و در مجموع می‌توان گفت سای‌بابا شخصيتی معروف و مشهور برای ايرانيان بود.

ادامه

« فراماسونری: دجال آخرالزمان- بخش اول»

گروه های مختلف ماسونی بعضاً فلسفه ی عقیدتی متفاوتی دارند؛ اما  با  این حال در لا به لای عقایدشان، می توان مشترکات فراوانی نیز  یافت.  نکته ی  مهمی که وجود دارد این است که فلسفه ی وجودی  بسیاری  از  عقاید  ماسونی  به  طور  کامل شناخته نشده است، اما این به معنای عدم وجود این اعتقادات  نیست.  برای  مثال  شواهد  فراوانی  وجود  دارد  که  نشان  می دهد  اکثر  گروه های ماسونی،  شیطان  را تقدیس می کنند. از جمله: اذعان خود آن ها به تقدیس لوسیفر (یکی از نام های شیطان)  و یا استفاده از علایم بی شماری که اکثر آن ها توسط گروه های شیطان پرست نیز استفاده  می شوند؛  با  این  اوصاف  ما  می توانیم  بفهمیم  که ماسون ها شیطان پرست نیز هستند.

ادامه

بهائیت یك "اقلیت دینی" یا "تفكر متفاوت

«فردا كه زیاد دور نیست... پریشان موی و پیاده پای، به هركجای كشورمان خواهیم رفت، و از بهائیان سرزمین‌مان، به خاطر سال‌ها آسیب و در بدری و ظلم، دلجویی خواهیم كرد، و در پرداخت خسارت  مالی و جانی به هر آن كس كه از ما و پدران‌مان آسیب دیده، شتاب خواهیم كرد.» (محمد نوری‌زاد، «روزی درهمین نزدیكی‌ها»، 2 تیر 1390 )

ادامه

"یاهو"ی عربی با نگرش وهابی!

داستان از آنجا آغاز شد در سال 2009 مدیران یاهو تصمیم گرفتند که پورتال بزرگ "مکتوب" را خریداری کنند. مکتوب بزرگ‏ترین پورتال عربی ـ سعودی بود که در آن زمان دارای شانزده میلیون کاربر بود.

ادامه

شیطان پرستی

شيطان پرستي (Satanism) يک حرکت مکتبي ، شبه مکتبي و يا فلسفي است که هواداران آن، شيطان را يک طرح و الگوي اصلي و قبل از عالم هستي مي پندارند.

ادامه

وجوه مشترك رفتارى وهابيان با خوارج

وهابيان انسان ها را مى كشند و آبادانى را از بين مى برند و مسلمانان را از دم تيغ برّان مى گذرانند ـ به اين دليل و بهانه كه آنها از ميّت طلب شفاعت مى كنند و به پيامبر(صلى الله عليه وآله) و صالحان توسل مى جويند ـ در اين صورت همان افكار خشك و بسته خوارج در فهم اسلام، به ذهن تداعى مى كند.

ادامه

جریان شناسی انجمن حجتیه

هنگامی که مردم ایران درگیر مبارزه با ظلم شاه بودند، اعضای این انجمن، وقتشان را صرف راهنمایی بهائیان می‌کردند و خودشان را از جریان انقلاب دور نگاه می‌داشتند

ادامه

شیطان در اوستا

میان اندیشه اهریمن در کیش زردشتی و آیین مزدایی ، و اندیشه شیطان در آیین اسلام ، تفاوت از زمین تا آسمان است.

ادامه

تفكر در اسلام و مسيحيت‏

ما چون فقط قرآن خودمان را مطالعه مى‏كنيم و كتابهاى ديگر را مطالعه نمى‏كنيم، كمتر به ارزش اين همه تكيه كردن قرآن به تفكر پى مى‏بريم. ادامه

ترویج شیطان پرستی در کودکان

یکی از ترفند های خطرناک دستگاه شیطانی فراماسونری برای اجرای اهدافش، تلاش برای انس دادن انسان ها (به خصوص کودکان) با سحر، جادو و تعالیم شبه کابالایی می باشد.

ادامه

کابالا، ‌چشم شیطان و ترویج بدحجابی

مبلغان این فرقه برخلاف سایر فرقه‌ها و شبکه‌های مدعی که معمولاً با ظاهری موجه و اجتماع‌پسند ظاهر می‌شوند با ظاهری متفاوت و مطابق با مدل‌های روز(فشن) هویدا شدند. ‌مشاهده این افراد در نگاه اول این ذهنیت را ایجاد می‌کرد که آنها اجیرشدگان و بازاریابان شرکت‌هایی همچون نایک و آدیداس هستند!ادامه

نمادهای شیطان پرستی

شیطان پرستی دنیایی را ترسیم می کند که هیچ روزنه امیدی برای آن متصور نیست. به همین دلیل شیطان پرستی را جهان تاریک می‌گویند. شیطان پرستی ، چیزی را جست و جو می کند که در این جهان یافت نمی شود. ادامه

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد