اخبار و رویدادها
مقالات...
احتیاج همه انسان ها به تذکراحتیاج همه انسان ها به تذکر
علل پیروزی انقلاب اسلامی ایرانعلل پیروزی انقلاب اسلامی ایران
نشانه های آخر زمان  از زبان پیامبر (ص)نشانه های آخر زمان از زبان پیامبر (ص)
دو عامل مهم در فروپاشی رژیم پهلوی در ایران
اثرات و تبعات اخروی ریاستاثرات و تبعات اخروی ریاست
26دی ماه فرار شاه 26دی ماه فرار شاه
صلوات بر پیامبر رفتار مشترک خدا و خلق استصلوات بر پیامبر رفتار مشترک خدا و خلق است
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir
نقدی بر انحرافات سردمداران تشیع انگلیسی

نقدی بر انحرافات سردمداران تشیع انگلیسی

خاندان شیرازی از قمه زنی تا حمله به سفارت ایران

امروز انحراف و افراط خاندان شیرازی و یاسر الحبیب دیگر به مسائل مذهبی خلاصه نمی شود بلکه کار آن ها به آشوب کشیده شده تا جایی که به سفارت ایران در لندن حمله کرده و پرچم ایران را پایین می کشند و توهین و بی حرمتی را تمام می کنند.

 

خاندان صادق شیرازی

ساعت 20: 16 به وقت لندن در روز جمعه مورخ 18 اسفند، چند نفر آشوب گر به سفارت ایران در لندن حمله می کنند. گرچه نمی شد از روی چهره آن ها را شناخت، اما پرچم های در دستشان خبر از جریانی تندرو و انحرافی می داد که سال ها تشیع و جمهوری اسلامی را درگیر خود کرده است.
باز هم نام خاندان شیرازی بر سر زبان ها آمد، اما این بار نه در قم، بلکه در لندن و همراه با پایین کشیدن پرچم کشور عزیزمان ایران.خدام المهدی وابسته به چه کسی است؟

بر روی پرچم های آبی رنگ حمله کنندگان به سفارت نام "خدام المهدی" حک شده بود. اما خدام المهدی متعلق به چه کسی است؟
یاسر الحبیب داماد خاندان شیرازی و کسی که سید صادق شیرازی در اجازه نقل روایتی که به او می دهد، و به نوعی او را تایید می کند و در آنجا وی را علامه می خواند، صاحب تشکیلات خدام الحسین در لندن است.


علیرغم اینکه علمای شیعه معمولا از بصیرت خوب و بالایی در برابر نگاه های خارج از مکتب تشیع برخوردار بودند و کاری می کردند که به مذهب تشیع آسیبی وارد نشود، خاندان شیرازی از مرجعشان گرفته تا مرید هایشان مانند یاسر الحبیب در این سال ها اقداماتی کرده اند که شیعه را در دنیا بی آبرو ساخته است.


یاسر الحبیب روحانی جوانی که از هفده سالگی سید محمد شیرازی برادر بزرگ سید صادق شیرازی را همراهی می کرد و بعد از وفات او مرید سید صادق شیرازی شده و با برادر زاده او ازدواج می کند.
او اهل کویت است و در ابتدا بساط ترویج افکار منحرف خود را در همان جا پهن کرد، اما به دلیل توهین های مکرر به مقدسات اهل تسنن به پانزده سال حبس محکوم می شود. سه ماه بیشتر از حبسش نگذشته بود که به گفته بعضی با دخالت دولت انگلیس، مورد عفو قرار می گیرد و پس از آزادی به انگلیس فرار کرده و پناهنده آنجا می شود. داستان از اینجا تازه شروع می شود.
یاسر الحبیب در لندن، صاحب امتیازهای فراوانی از جمله شبکه ماهواره ای فدک، حوزه امامین عسکریین، هیات خدام الحسین و برگزاری مراسمات پر از خشونت و با رنگ و بوی مذهب و عزاداری در خیابان های لندن می شود.

نکته قابل توجه این است که یاسر الحبیب جریانی متفاوت از خاندان شیرازی نیست بلکه کاملا در راستای افکار آن ها قدم بر می دارد و حتی می توان گفت شاگرد مکتب شیرازی ها است.
این موضوع زمانی تقویت می شود که هیچگاه رد و تکذیب و برائتی از سوی خاندان شیرازی نسبت به وی دیده نمی شود.

 

سال ها دشمنی و اشتباه خاندان شیرازی

خاندان شیرازی از یک سو دشمنی هایی با حکومت جمهوری اسلامی و انقلاب و شخص مرحوم امام خمینی داشته و دارند و شاید  بتوان گفت سابقه این دشمنی ها به اختلاف برادر بزرگ این خانواده سید محمد شیرازی با امام خمینی برمی گردد؛ البته سید محمد در ابتدا رابطه صمیمانه و خوبی با مرحوم امام داشت، و اولین کسی بود که در تبعید امام به عراق، بیرون از شهر کربلا به استقبال امام رفت؛ اما رفته رفته در مسائلی همچون مرجعیت یا مسائل حکومت بعد از انقلاب، با امام اختلاف نظر پیدا می کند، به طوری که این اختلافات نزدیک بود به آشوب برسد چون حزب الدعوه عراق به سید محمد شیرازی متمایل شده بود، لذا این مسائل و تشویش اذهان مردم موجب شد او تا بیست سال حصر شود. او سرانجام سال 80 در شهر قم از دنیا رفت.
همچنین از سویی دیگر این خانواده با توجه به عقائد عجیب خود نسبت به مذهب، گمراهی و انحراف و تندروی در مذهب تشیع به وجود آورده اند. در ذیل به برخی از شبهات و اشتباهات این خاندان اشاره می شود.

1. بی بصیرت بودن
علیرغم اینکه علمای شیعه معمولا از بصیرت خوب و بالایی در برابر نگاه های خارج از مکتب تشیع برخوردار بودند و کاری می کردند که به مذهب تشیع و اصل اسلام آسیبی وارد نشود، خاندان شیرازی از مرجعشان گرفته تا مریدهایشان مانند یاسر الحبیب در این سال ها اقداماتی کرده اند که اسلام را در دنیا بی آبرو ساخته است.


یکی دیگر از حرف های عجیب یاسر الحبیب روحانی مورد تایید خاندان شیرازی، از اهل بیت دانستن ملکه انگلستان است.
او در یکی سخنرانی که کلیپ آن منتشر شده است، ادعا می کند کسی شک ندارد که ملکه از اهل بیت است و در ادامه ملکه را دوست خود می خواند و از غیرت خود نسبت به او پرده بر می دارد. 


به طور مثال در این برهه حساس که همه دنیا کمر به از بین بردن اسلام بسته اند، و از هیچ دستاویزی برای زمین زدن آن نمی گذرند، خاندان شیرازی هر ساله عکس ها و فیلم های زیادی از مراسم قمه زنی منتشر می کنند که دشمنان به راحتی بتوانند ما را وحشی بخوانند و پروژه شیعه هراسی و به تبع آن اسلام هراسی را پیش ببرند. علیرغم نصیحت های فراوانی که به این گروه شده، اما باز محوریت تشیع را قمه زنی قرار داده و هر روز بر اهمیت این موضوع کم ارزش تاکید می کنند.
سید صادق شیرازی در پاسخ به کسی که پرسیده بود قمه زنی کنیم یا خون اهدا کنیم می گوید:
«اهدای خون بسیار مطلوب است، ولکن هیچ چیز جای قمه زدن روز عاشورا را نمی‌تواند بگیرد، لذا مؤمنان و محبان اهل بیت علیهم السلام سعی بر آن داشته باشند که روز عاشورا قمه بزنند و روز میلاد حضرت، خون خود را اهدا نمایند.»[1]

2. هفته برائت
از بدعت های تخریب کننده وجهه تشیع و تفرقه افکنانه شبکه های متصل به خاندان شیرازی از جمله شبکه امام حسین علیه السلام، نامگذاری دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول به نام هفته برائت است.
به جای اینکه این فرصت را غنیمت بدانند برای رغبت زایی نسبت به تشیع، در این هفته تلاش می کنند برای تفرقه اندازی و دشمن افزایی نسبت به شیعه.
امام رضا علیه السلام درباره ترویج تشیع می فرمایند:
«رحم‌الله عبدا حببنا الی الناس و لم یبغضنا الیهم و ایام الله لو یروون محاسن کلا منا لکانوا اعزّ و لما استطاع احد ان یتعلق علیهم بشی‏ء؛ خدا رحمت کند آن بنده ای را که ما را نزد مردم [اهل سنت] محبوب گرداند و منفور آنها نکند. به خدا قسم اگر محاسن کلام ما را روایت می کردند ارجمندتر بودند و هیچ کس نمی توانست به آنها هیچ نسبتی بدهد.»[2]
همچنین در هفته برائت این افراد هر ناسزایی را به صحابه و همسر پیامبر نسبت می دهند؛ این در حالی است که مراجع بزرگوار اهانت به مقدسات اهل تسنن را حرام می دانند. در ذیل به برخی از این فتاوا اشاره می کنیم:
حضرت آیت الله خامنه ای:
اهانت به نمادهای برادران اهل سنت حرام است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی:
هرگونه اهانت به مقدسات دیگران شرعا جایز نیست.
حضرت آیت الله سیستانی:
دشنام به مقدسات اهل سنت مغایر با آموزه های اهل بیت عصمت (علیهم السلام) به شیعیان و شاگردان خود است.
حضرت آیت الله وحید خراسانی:
نباید با اتباع مذاهب دیگر دشمنی کرد، نباید به مقدسات آنها توهین نمود، لعن و سبّ بزرگان آنها جایز نیست، زیرا موجب دور کردن آنها از اهل بیت و معارف آنها می‏ شود.

3. دست در دست دشمن شیعه برای شیعه
یاسر الحبیب و اعضای شبکه فدک در حالی از الطاف دولت انگلیس و مدیون بودن خود نسبت به پاداش های آن ها می گویند که گویی اصلا انگلیس دشمن تشیع و اسلام نیست و یار دیرین و مهربان ما بوده و هست. البته همه اینها در حالی است که فرض را بر اشتباه این افراد بگذاریم وگرنه حالت بدبینانه تری هم متصور است و آن اینکه این آقایان اجیر دولت انگلیس باشند که البته فرض بعیدی هم نیست؛ چطور دولت انگلیس این همه امکانات در اختیار این گروه افراطی گذاشته؟ آیا این ها همه اتفاقی و تصادفی است؟ اینکه اجازه می دهند در روز عاشورا در خیابان های لندن قمه زنی کنند و آمبولانس برای مداوای آن ها بفرستند، اینها بدون برنامه است؟

4. شبکه های ماهواره ای
خاندان شیرازی برای تبلیغات به اصطلاح دینی خود چندین شبکه ماهواره ای به وجود آورده اند. همه می دانند که راه اندازی شبکه ماهواره ای چقدر هزینه ور است. به گفته هدایتی مدیر مسئول شبکه سلام زیر نظر سید صادق شیرازی، برای این شبکه سالانه 90 هزار دلار هزینه می شود.
حالا شما قضاوت کنید هزینه چند صد هزار دلاری این شبکه ها از کجا تامین می شود؟

5. توهین به علما
یکی دیگر از پر رویی های شیرازی ها و یاسر الحبیب توهین و افتراء به علمای شیعه است. آن ها به راحتی بعضی از علما از جمله آیت الله بهجت را به جهت عارف بودن ملحد می خوانند و عده ای دیگران را بی سواد معرفی می کنند؛ این در حالی است که پیامبر فرمودند:
«إن العلماء ورثة الأنبیاء؛ علما وارثان انبیا هستند.»[3]

6. اهل بیتی بودن ملکه الیزابت
یکی دیگر از حرف های عجیب یاسر الحبیب روحانی مورد تایید خاندان شیرازی، از اهل بیت دانستن ملکه انگلستان است.
او در یکی سخنرانی که کلیپ آن منتشر شده است، ادعا می کند کسی شک ندارد که ملکه از اهل بیت است و در ادامه ملکه را دوست خود می خواند و از غیرت خود نسبت به او پرده بر می دارد.
نمی دانم شاید ما تا به حال اشتباه فکر می کردیم که سیاست انگلیس ضد اسلام و ایران و تشیع است و نمی دانستیم که ملکه الیزابت از سادات است!

پایان کلام

شیعیان باید از این افکار انحرافی که فقط مورد تایید مقامات اسلام ستیز انگلیسی و شیعه ستیز وهابی است دوری کنند و تا می توانند در ذهن و ضمیر و عمل از این انحرافات و از کسانی که حامل این بارها هستند برائت بجویند. متاسفانه شیعه اسیر این افراد ظاهر بین و کوته فکر شده و باید مکتب اهل بیت از شیعه انگلیسی پاک شود.پی نوشت ها:
[1] واحد استفتائات دفتر  آيت الله  حاج سيد صادق حسينى شيرازى 
کد استفتاء: 415 تاریخ درج: 14 آبان 1392
[2] الکافی ج 8 ص 229 حدیث 293
[3] میزان الحکمة، ح13696


 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد