اخبار و رویدادها
مقالات...
احکام مناسبتی عید فطر
سالروز تخریب قبور ائمه اطهار علیهم السلام در بقیع سالروز تخریب قبور ائمه اطهار علیهم السلام در بقیع
فتنه خوارج در بشهادت رساندن حضرت امیر المومنین علی (ع) فتنه خوارج در بشهادت رساندن حضرت امیر المومنین علی (ع)
سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند
غروب آفتاب جماران غروب آفتاب جماران
سیره جهادی امام مجتبی (ع)
سال روز وفات حضرت خدیجه سلام الله علیهاسال روز وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.irسرانه مطالعه در کشور
گروه مرتبط: فرهنگ و هنر


سرانه مطالعه در کشور کمتر از یک ساعت !

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای تبدیل شدن کشور به قدرت نخست منطقه، باید سرانه مطالعه و کتابخوانی در کشور افزایش یابد.

نمایشگاه کتاب مسجد بایزید

حجت الاسلام  محمدرضا حشمتی در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه بزرگ و سراسری کتاب گلستان اظهار کرد: این نمایشگاه جشن دانایی است که با کمک همه ناشران و اهل ادب برگزار شده و مردم را برای شرکت در این جشن و جشنواره دعوت می‎کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما به دنبال دور کردن جهل از جامعه هستیم، تصریح کرد: مردم با دانایی می‎توانند جهل را از جامعه دور کنند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جمعی در جهان رستگار می‌شوند که بتوانند جهل را از خود دور کنند، افزود: کتاب، تفکر و درس و گفت‌ و شنود می‌تواند پاره‎ای از جهل را از جامعه دور ‎کند.

حشمتی در ادامه به سرانه مطالعه در کشور نیز اشاره کرد و گفت: سرانه مطالعه در کشور کمتر از یک ساعت است و این در حالی است که مردم روزانه چند ساعت از وقت خود را به تماشای تلویزیون می‌گذرانند.

وی تصریح کرد: برخی‌ها تصور می‌کنند فضای مجازی رقیب کتاب و کتاب ‌خوانی است در حالی که این موضوع درست نیست. زیرا فضای مجازی بیشتر به ارائه خبر می‌پردازد و مسائل در آن عمق ندارد و اگر قرار است به عمق موضوعی برسیم باید آن را مطالعه کنیم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: ما نمی‎توانیم در منطقه کشور نخست باشیم، در حالی که در سرانه مطالعه و کتاب عقب هستیم و برای رسیدن به قدرت نخست منطقه باید مردمی اهل کتاب، گفت‌وگو و شنیدن باشیم.

حشمتی در خصوص سیاست وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی درباره افزایش سرانه مطالعه گفت: یکی از اقدامات موثر ما در استان‌ها برگزاری نمایشگاه کتاب است و بر این اساس امروز سیصد و دوازدهمین نمایشگاه کتاب استانی در کشور آغاز به کار کرده است.

وی درباره وضعیت دهمین نمایشگاه کتاب استان گلستان تصریح کرد: وضعیت غرفه‌داری و نحوه برگزاری این نمایشگاه خوب بوده و باید اقداماتی صورت بگیرد که مردم در این نمایشگاه حضور پر رنگی داشته باشند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: استان گلستان ناشران خوب و مترجمان و شاعران خوبی دارد و اگر در نمایشگاه مشارکت فعالی داشته باشند، شاهد موفقیت این نمایشگاه خواهیم بود.

وی درباره تغییر در راس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آقای جنتی در ٣ سال گذشته اقدامات خوب و موثری انجام داد و ٣ سال منحصر به فرد را با مجموعه تلاش معاونانش پشت سر گذاشته و از آنجایی که برنامه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجلس تصویب می‌شود، ادامه مسیر و کیفیت برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تغییر نخواهد کرد.


حشمتی در پایان با بیان اینکه معاونت فرهنگی حمایت از تالیفات را در دستور کار خود قرار داده، تصریح کرد: یکی از اقداماتی که در این راستا انجام گرفت، تجهیز کتابخانه‌ها است. 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد