اخبار و رویدادها
مقالات...
رعایت احترام حضرت زهرا (س) در سوره هل اتیرعایت احترام حضرت زهرا (س) در سوره هل اتی
گزارشی از سوره هل أتیگزارشی از سوره هل أتی
بیانیه مجمع جهانی اهل‌بیت‌(ع) در محکومیت دور جدید نسل‌کشی مسلمانان در میانماربیانیه مجمع جهانی اهل‌بیت‌(ع) در محکومیت دور جدید نسل‌کشی مسلمانان در میانمار
حضرت امام حسین(ع) ذبیح اعــــظمحضرت امام حسین(ع) ذبیح اعــــظم
میلااد امام هادی  علیه السلاممیلااد امام هادی علیه السلام
رشوه پدیده شوم اجتماعیرشوه پدیده شوم اجتماعی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سه‌ساعته با طلاب حوزه‌ علمیه استان تهران:رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سه‌ساعته با طلاب حوزه‌ علمیه استان تهران:
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.irخانم کیست؟!
گروه مرتبط: گوهر ناب


یکی از تجار تهرانی به همراه خانمش برای زیارت آیت الله العظمی سیداسماعیل صدر رحمةالله بر ایشان وارد می شود و طبق معمول، مرد به خدمت این عالم بزرگوار شرفیاب می گردد و خانم او نیز برای دیدن خانواده ی مرحوم آیت الله صدر، درب اندرونی را می زند. خانم مرحوم صدر درب را بر روی او می گشاید و چون خانم تهرانی با یک زن معمولی از نظر سر و وضع و لباس مواجه می شود، به گمان اینکه ایشان خدمتکار است، از او سراغ خانم را می گیرد. خانم که متوجه این قضیه می شود خجالت می کشد بگوید من خودم هستم، اظهار می دارد که خانم تشریف ندارد.

مرحوم آیت الله صدر که ظهر به اندرونی مراجعت می کنند، می بینند که خانم ناراحت است وقتی از جریان با خبر می شوند، می فرمایند:

تو راست گفتی، خانم نیستی، خانم آن بانویی بود که چادرش دو وصله داشت، آن هم با لیف خرما، خانم آن زنی بود که پیراهن عروسیش را به فقیر داد و با لباس کهنه به خانه شوهر قدم گذاشت و خانم، آن کسی بود که در خانه شوهر، بچه در دامن و دست بر آسیا، در اثر خستگی زیاد خوابش برده بود. بله، خانم یعنی فاطمه زهرا علیهاسلام بله، خانم اوست که وقتی پدر گرامی اش، رسول خدا (ص)، کارها را بین او و همسرش امیرالمؤمنین علی (ع) تقسیم می کند از اینکه کارهای خانه برای او و کارهای بیرون منزل برای شوهرش تعیین شده، به قدری خوشحال می شود که می فرماید:

کسی جز خدا نمی داند که من چقدر از این مطلب خوشحال شدم که کارهای خارج از خانه به عهده من نیفتاد[1]

پی نوشت

[1] آيت‏ اللّه العظمى مظاهرى، اخلاق و جوان، 2جلد، انتشارات شفق - قم، چاپ: چهارم، 1387. 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد