اخبار و رویدادها
مقالات...
پیام رهبر معظم انقلاب درپی حماسه ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن؛پیام رهبر معظم انقلاب درپی حماسه ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن؛
انقلاب اسلامیانقلاب اسلامی
حضرت فاطمه زهرا (س) وحضرت مهدی (عج) حضرت فاطمه زهرا (س) وحضرت مهدی (عج)
زیارت حضرت زهرا (س)زیارت حضرت زهرا (س)
نماز آیاتنماز آیات
جملات برگزیده از مقام معظم رهبری در مورد دهه مبارک فجر جملات برگزیده از مقام معظم رهبری در مورد دهه مبارک فجر
سخنان حضرت امام خمینی در مورد انقلاب اسلامی سخنان حضرت امام خمینی در مورد انقلاب اسلامی
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.irعدم مصرف سبزی‌جات و خطر بزرگ شدن غیرعادی قلب کودک
گروه مرتبط: اسرار خانه داری


عدم مصرف سبزی‌جات و خطر بزرگ شدن غیرعادی قلب کودک

  محققان در مطالعه اخیر خود دریافتند کودکانی که سبزی‌جات کمتری مصرف می‌کنند، محفظه‌های قلب‌شان بیشتر در معرض خطر بزرگ شدن قرار دارد. ....  

  


 

 

محققان در مطالعه اخیر خود دریافتند کودکانی که سبزیجات کمتری مصرف میکنند، محفظههای قلبشان بیشتر در معرض خطر بزرگ شدن قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعه ۷۶۶ فرد نوجوان سالم نشان داد کسانی که کمترین میزان ویتامین K1 را مصرف کرده بودند، ۳.۳ بار بیشتر در معرض خطر بزرگ شدن ناسالم محفظه قلبشان قرار داشتند. ویتامین K1 در سبزیجاتی نظیر اسفناج، کلم، کاهو و روغن زیتون یافت میشود. طبق گزارش تیم تحقیق دانشکده پزشکی جورجیا، در مجموع در حدود ۱۰ درصد نوجوانان مبتلا به «هیپرتروفی بطن چپ» بودند. هیپرتروفی به معنای بزرگ شدن بیش از حد یکی از اعضای بدن است.

تغییرات بطن چپ معمولاً با عملکرد بسیار دشوار و بسیار طولانی در رساندن خون به بدن در بزرگسالی همراه است و در نتیجه فشارخون به طورمداوم در حال بالا رفتن است. محققان معتقدند این اولین مطالعهای است که به بررسی ارتباط بین ویتامین Kو ساختار و عملکرد قلب در افراد جوان میپردازد.

در حالیکه نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه است، اما این یافتهها نشان میدهد اقدامات اولیه برای دریافت ویتامین K1 کافی در افراد جوان میتواند رشد قلبی-عروقی را بهبود بخشیده و ریسک بیماریهای بعدی را کاهش دهد.

به گفته پولاک، «مطالعه ما نشان داد مصرف کمتر ویتامین K1 در سنین ۱۴ تا ۱۸ سالگی با اندازه بزرگتر و ضخامت بیشتر دیواره بطن چپ مرتبط است و از این رو مقدار خون پمپاژ شده توسط قلب به شکل قابل توجهی کاهش مییابد.»

ویتامین Kبه خاطر نقش مهمش در لختگی خون و سلامت استخوانها معروف است. همچنین بر قلب و عروق هم تأثیر دارد. به عنوان مثال یک تأثیر منفی مصرف کم ویتامین Kبر قلب میتواند کاهش فعالیت پروتئین Glaباشد؛ این پروتئین به پیشگیری از رسوب کلسیم بر دیوارههای عروق خونی کمک میکند. 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد