اخبار و رویدادها
مقالات...
مقام معظم رهبری: وقتی به کوهستان‌های اطراف تهران می‌روم و می‌بینم هیچ‌کس نیست! غصه می‌خورم مقام معظم رهبری: وقتی به کوهستان‌های اطراف تهران می‌روم و می‌بینم هیچ‌کس نیست! غصه می‌خورم
مظلوم امام حسن(ع)مظلوم امام حسن(ع)
هدیه به اموات هدیه به اموات
فوائد گریه بر امام حسین (ع)فوائد گریه بر امام حسین (ع)
چگونه حال و هوای خانه را محرمی کنیم؟چگونه حال و هوای خانه را محرمی کنیم؟
براي ايجاد محبت بين دو زوج چه بايد كرد؟براي ايجاد محبت بين دو زوج چه بايد كرد؟
وظیفه ما در قبال پدر ومادر چیست؟وظیفه ما در قبال پدر ومادر چیست؟
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.irديدار جمع كثيري از اقشار مختلف مردم قهرمان و شهيد پرور قم
گروه مرتبط: بیانات مقام معظم رهبری 19 دی


ديدار جمع كثيري از اقشار مختلف مردم قهرمان و شهيد پرور قم

حضرت آيةالله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي در ديدار جمع كثيري از اقشار مختلف مردم قهرمان و شهيد پرور قم با ايشان طي بيانات مبسوطي كه به مناسبت فرا رسيدن ۱۹ دي ماه سالروز قيام مردم قم ايراد فرمودند: به بيان نقش پراهميت قم در روند پيروزي انقلاب كبير و شكوهمند اسلامي پرداختند و ضمن تجليل از حماسه آفريني هاي مردم آگاه وشجاع اين شهر در ميادين جنگ و صحنه هاي سياسي از قم به عنوان مركز اسلام، انقلاب و حوزه هاي علميه نام بردند.
در اين ديدار كه با ابراز علاقه و احساسات پرشور و كم نظير ديدار كنندگان نسبت به مقام معظم رهبري و شعارهاي كوبنده اي در تبعيت و اطاعت از ولي فقيه توأم بود حضرت آيةالله خامنه اي، قم را يك ذخيره الهي براي اسلام خواندند و فرمودند: امام خميني رضوان الله تعالي عليه به عنوان مرد استثنائي تاريخ و رهبر و مقتداي ما پرچم مبارزه ي اسلامي را در قم برافراشتند و پايه هاي نيرومند و شكست ناپذير انقلاب اسلامي نيز در اين شهر مذهبي كار گذاشته شد و مردم قم بايد همانند گذشته براي دفاع و حراست از اين شجره طيبه به حضور خود در صفوف مقدم ادامه دهند.
ايشان افزودند: قم به عنوان مركز اسلام، انقلاب، حوزه هاي علميه و علماي بزرگ پرورش دهنده ي انسان هائي است كه هدايتگر انقلاب، كشور و ملت خواهند بود. اين شهر هميشه بايد به مانند درياي خروشاني باشد كه هر جريان مخالفي در آن حل خواهد شد.
حضرت آيةالله خامنه اي تحقق حيات طيبه اسلامي را هدف اصلي و بنيادين انقلاب اسلامي خواندند و فرمودند: ما تلاش كرده‌ايم تا در ميان ظلمات جاهليت قرن بيستم خورشيد فروزان اسلام را به درخشش در آورده و مكتب حياتبخش اسلام و راه زندگي سالم و مطلوب را از طريق حيات طيبه ي اسلامي به بشريت سرخورده از مكاتب گوناگون نشان دهيم و براي دستيابي به زندگي پاك و شيرين انساني بايد خودرا به سرچشمه ي اسلام برسانيم.
ايشان احساس آرامش و آسايش حقيقي انسان را تنها در حيات طيبه اسلامي امكان پذير دانستند و افزودند: « در هر قسمتي كه ما موفق شديم اسلام را به پيش ببريم زندگي در آن بخش برايمان شيرين و مطلوب بوده است. ما در تشكيل نظام، دولت و حكومت اسلامي به اسلام نزديك شده و ارزش ها را حتي المقدور در حكام و زمامداران خود رعايت كرده ايم. امروز مسؤولان و حاكمان كشور پاك، باتقوا و از مردمند و در اين قسمت تا همان اندازه اي كه به اسلام نزديك شديم زندگي برايمان شيرين شده است.»
رهبر انقلاب اسلامي بر لزوم جاري شدن امر به معروف و نهي از منكر در نظام و جامعه اسلامي تأكيد كردند و فرمودند: همه مردم بايد وظيفه امر به معروف و نهي از منكر را براي خود قائل باشند و در محيط كسب، خانه، درس، دانشگاه و محيط كار و زندگي با زبان خوش و لحن مناسب عمل خلاف و گناه را به خاطي تذكر دهند و انجام اين مهم در مرحله عمل و اقدام تنها با اجازه حكومت بايد انجام شود.
ايشان با اشاره به اين مطلب كه قدرت امپراطوري آمريكا به خاطر سبكسري سردمداران آن محكوم به نابودي و اضمحلال است فرمودند: رژيم آمريكا با سبكسري سردمدارانش رو به ضعف مي رود و عاقبت سرا و به سنگ خواهد خورد. ملت مسلمان ايران در برابر تجاوزات و جنايات زورمداران بين المللي سكوت نخواهد كرد و با عمل به وظيفه خود و با قدرت، توكل به خدا و انسجام و وحدت آحاد مردم همانند گذشته در مقابل آنها خواهد ايستاد.
حضرت آيةالله خامنه اي در پايان سخنانشان از حضور طبقات مختلف مردم مسلمان و هميشه در صحنه شهر قم تشكر كردند و آنان را به حفظ شور و شعور انقلابي و پاسداري از ارزش هاي اسلام و انقلاب فرا خواندند.
بنا بر همين گزارش پيش از بيانات مقام معظم رهبري حجةالاسلام شرعي نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي طي سخنان كوتاهي به معرفي حاضران پرداخت و با تأكيد بر اطاعت هميشگي مردم قم از ولي فقيه و رهبر مسلمين جهان اظهار داشت: آنچه كه مي تواند بناي انقلاب و نظام اسلامي را استوار نگه دارد اصل ولايت فقيه است و مردم قم همانند گذشته تبعيت از ولايت امر را بر خود فرض مي دانند. وي در پايان سخنان خود افزود: ريشه ي اعتقادي مردمي كه در ۱۹ دي سال ۱۳۵۶ با تمام وجود خود در برابر طاغوت زمان ايستاده و در راه اسلام و انقلاب خون دادند عشق به اسلام و اصل امامت بوده است و تا زماني كه پرچم اسلام به دست امام زمان (عج) سپرده شود اين مردم عاشقانه از مقام ولايت امر تبعيت كرده و نستوه و مقاوم خواهند ايستاد.
در اين ديدار كه در حسينيه امام خميني قدس سره الشريف انجام شد ديدار كنندگان با سر دادن شعارهاي زير بر اطاعت خود از ولي امر مسلمين تأكيد كردند: « ما امت پيغمبريم - ما جان نثار رهبريم»، « ما اهل كوفه نيستيم - علي تنها بماند » ، « ارزش مجلس ما - اطاعت از رهبري است »، « پيروي از رهبري شعار امت ماست - تفرقه و اختلاف مورد نفرت ماست»، « خامنه اي رهبر است - وارث پيغمبر است »و « اطاعت از خامنه اي - اطاعت از امام است».
بنا بر همين گزارش در اين ديدار شوراي مديريت، مدرسين، اساتيد، فضلاء و علماي حوزه ي علميه قم. ائمه جماعات قم، فرماندار و مسؤولين و كاركنان ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي قم، كاركنان سازمان تبليغات اسلامي و دفتر تبليغات اسلامي و بسيج روحانيون حوزه علميه قم، خانواده هاي معظم شهداء، اسراء و مفقودين به همراه گروهي ازجانبازان قم، اعضاي ستاد برگزاري نماز جمعه قم، شوراي مركزي اصناف و مجمع امورصنفي قم، جامعه ي مداحان و جامعه ي انجمن هاي اسلامي كارخانجات، محلات و دانش آموزان قم، گروهي از معلمين و فرهنگيان قم، جمعي از نيروهاي نظامي و انتظامي سپاه پاسداران، كميته انقلاب اسلامي، شهرباني، ژاندارمري و بسيجيان قم، شوراهاي اسلامي روستاها و محلات و هيأت هاي مذهبي قم و خواهران جامعةالزهرا قم حضور داشتند. 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد