اخبار و رویدادها
مقالات...
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت ۶۵۰۰ شهید استان کرمان:رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت ۶۵۰۰ شهید استان کرمان:
کتاب ارباب امانتکتاب ارباب امانت
نشانه های حسود
رابطه اخلاق با علم فقهرابطه اخلاق با علم فقه
احتیاج همه انسان ها به تذکراحتیاج همه انسان ها به تذکر
علل پیروزی انقلاب اسلامی ایرانعلل پیروزی انقلاب اسلامی ایران
نشانه های آخر زمان  از زبان پیامبر (ص)نشانه های آخر زمان از زبان پیامبر (ص)
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.irیکی دیگر ازدستاوردهای برجسته جمهوری اسلامی ایران
گروه مرتبط: ویژه نامه دهه فجر


ج: انقلاب اسلامی و حزب الله لبنان:

پیوند حزب الله با جمهوری اسلامی ااین، پیوندی عنیق، استراتژیک و ناگسستنی است. این پیوند برمبنای ارزش ها و اعتقادات اسلامی و شیعی استوار است.

انقلاب اسلامی در سال 1357، شیعیان لبنان و دیگر نقاط را به جنبش درآورد و نوید بخش امیدهای سرکوب شده آنان شد. انقلاب ایران، به عنوان یک الگوی مهم، بهشیعیان لبنان نشان داد که یک نهضت اسلامی خالص و کاملاً سازمان یافته و دارای انگیزه می تواند دستاورد عظیمی در مقابله با ستمگری و بی عدالتی داشته باشد. سمبل های اسلامی ایران مورد قبول و احترام حزب الله لبنان است. بدون شک، هواداری از اسلام که توسط طرفداران حزب الله اختیار شده، یکی از دستاورد، تاثیرات انقلاب اسلامی در جهان اسلام است. سید حسن نصرالله، حرکت مقاومت را به عنوان پاسخگویی و استجابت به یک تکلیف الهی می داند که امام خمینی معین کرد که واجب است با رژیم اشغالگر مبارزه کنیم و سرزمینمان را از اشغال آزاد کنیم. حزب الله لبنان تحت تاثیر و نفوذ معنوی و سیاسی انقلاب اسلامی توانست به مقاومت خود در قبال رژیم اشغالگر ادامه دهد و این رژیم را شکست دهد و با عقب راندن آن از حنوب لبنان، اولین پیروزی جهان عرب را در مقابل رژیم صهیونیستی خلق نماید. اکنون تجربه مقاومت لبنان الوی مبارزه، انتفاضه  مقاومت خود در قبال اسرائیل که از سوی امریکا و جهان غرب حمایت می شود، ادامه می دهد.

گذشته از این موارد، مبارزه با ناعدالتی ، تبعیض و فساد در عرصه داخلی و خارجی، ایجاد همگرایی اسلامی، افشای ماهیت سلطه گرانه و سلطه طلب آمریکا و ماهیت مجهول رزیم صهیونیستی، خط بطلان کشیدن بر اسطوره شکست ناپذیری قدرت های سلطه گر جهانی، عرصه عملی مردم سالاری دینی به جهانیان، تبدیل ایران به یک قدرت موثر و سازنده در منطقه، تولید علم و دست یابی به فن اوری های هسته ای و ... از دستاوردهای دیگر جمهوری اسلامی ایران در ابعاد سیاسی، اقتصادی،فرهنگی در داخل و خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران می باشد.

1-       یکی از دستاوردهای مهم انقلاب دستیابی به علم و فن آوری است که بحث هسته ای و نانو از مشخصه های بارز آن است. 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد