اخبار و رویدادها
مقالات...
برتر از هزار ماه برتر از هزار ماه
تکریم انسانها تکریم انسانها
حرمت استاد در ایات وروایاتحرمت استاد در ایات وروایات
در طلب رفع غم هادر طلب رفع غم ها
خدمت رسانی از منظر اخلاق اسلامیخدمت رسانی از منظر اخلاق اسلامی
چند حدیث در باب ترک نماز عمداًچند حدیث در باب ترک نماز عمداً
صله رحمصله رحم
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.irمنابع غذایی شگفت انگیز سرشار از آهن را بشناسید
گروه مرتبط: تغذیه و سلامت


منابع غذایی شگفت انگیز سرشار از آهن را بشناسید

  آهن توسط بدن برای کمک به ایجاد هموگلوبین در سلول‌های قرمز خون استفاده می‌شود و اکسیژن را به سراسر بدن حمل می‌کند. به گزارش آوای سلامت احساس خستگی و عدم وجود انرژی، اختلال در معده، مشکلات در تمرکز و قرار گرفتن در معرض عفونت‌ها و بیماری از نشانه‌های ابتلا به فقر آهن هستند... 

  


 

 

آهن توسط بدن برای کمک به ایجاد هموگلوبین در سلولهای قرمز خون استفاده میشود و اکسیژن را به سراسر بدن حمل میکند.

به گزارش آوای سلامت احساس خستگی و عدم وجود انرژی، اختلال در معده، مشکلات در تمرکز و قرار گرفتن در معرض عفونتها و بیماری از نشانههای ابتلا به فقر آهن هستند.

این طور توصیه شده که زنان بین سنین 19 تا 50 سال حداقل 18 میلیگرم آهن در روز باید مصرف کنند و این میزان در زنان باردار باید 27 میلیگرم باشد. زنان بالای 50 سال تنها به 8 میلیگرم آهن در روز نیاز دارند. مردان بالای 19 سال نیز روزانه 8 میلیگرم آهن باید مصرف کنند.خبر خوب این است که بسیاری از غذاهایی که مصرف روزانه آنها متداول است، منابع خوب آهن هستند:

▪ لوبیا سفید: خوردن یک فنجان و نیم كنسرو لوبیا سفید، در هر وعده ۴ میلیگرم آهن به بدن میرساند. لوبیا همچنین یک نیروگاه تغذیهای برای رساندن پروتئین و فیبر به بدن است. مصرف این ماده غذایی منجر به کاهش کلسترول و کنترل بهتر قند خون میشود.

▪ دانههای چیا: این دانهها سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند و البته یک دلیل دیگر برای مصرف آنها وجود دارد و این که منبع خوبی از آهن نیز محسوب میشوند.

▪ تخم مرغ: بسیاری از پروتئینهای حیوانی مانند تخم مرغ و بخصوص زرده آن حاوی آهن هم هستند. مقدار آهن موجود در تخم مرغ 29 میلیگرم است.

▪ نخود: هر یک فنجان از آن 5 میلیگرم آهن به همراه مقادیر زیادی پروتئین به بدن میرساند. اضافه کردن آب لیمو به نخود پخته شده، میزان جذب آهن موجود در آن را چند برابر میکند.

▪ زردچوبه: زردچوبه ادویه‌‌ای سرشار از آهن است. در واقع در هر گرم زردچوبه 0.6 میلیگرم آهن وجود دارد.

▪ آویشن: این گیاه معطر و خوش طعم سرشار از آهن است و در هر ۱۰ گرم آن ۱۲ میلیگرم آهن وجود دارد. علاوه بر آویشن، جعفری نیز سرشار از آهن است. در هر ۱۰۰ گرم جعفری حاوی حداقل 3.8 میلیگرم آهن وجود دارد. 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد