اخبار و رویدادها
مقالات...
احکام مناسبتی عید فطر
سالروز تخریب قبور ائمه اطهار علیهم السلام در بقیع سالروز تخریب قبور ائمه اطهار علیهم السلام در بقیع
فتنه خوارج در بشهادت رساندن حضرت امیر المومنین علی (ع) فتنه خوارج در بشهادت رساندن حضرت امیر المومنین علی (ع)
سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند
غروب آفتاب جماران غروب آفتاب جماران
سیره جهادی امام مجتبی (ع)
سال روز وفات حضرت خدیجه سلام الله علیهاسال روز وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.irاگر می خواهید به تنهایی سفر کنید
گروه مرتبط: تابستان و بچه ها و مسافرت ها


 

اگر می خواهید به تنهایی سفر کنید

مسافرت آن هم به تنهایی به این معنی است که به قلب خود اجازه نفس کشیدن بدهید و از لذت آزادی کامل خود بهره ببرید. شما کاملا اختیار خود را در دست خواهید داشت، کسی به شما غر نخواهد زد. کسی انتظارتان را نمی کشد، می توانید هرچه خواستید بخورید و هر زمانی خواستید بخوابید. در هنگام تنها سفر کردن برای هر کاری استقلال دارید و می توانید طبیعت را تجربه کنید. بهترین چیز اینست که مجبور نیستید به میل دیگران ساک خود را سنگین ببندید. اشخاص جدیدی را می بینید، مناطق جدیدی را کشف می کنید، از سر و صدا و گفتگوهای مسافرت گروهی در امان هستید. با خیال راحت گشت وگذار می کنید و هر چقدر بخواهید استراحت می کنید. بخاطر همین دلایل بی شمار که برای بودجه شما مناسب است و آرامش ذهنی تان را به همراه دارد، خیلی از مردم تمایل دارند که به تنهایی سفر کنند. اما این کار ریسک بالایی دارد و باید خیلی مراقب باشید. حتی ممکن است ترسناک باشد پس شما باید در امنیت باشید. در اینجا نکاتی را یادآوری می کنیم که هرگز نباید قبل از سفر به تنهایی فراموش شوند.

 

 

۱) درباره مقصد تحقیق کنید: بسیار مهم است که درباره مقصدتان تحقیق کاملی به عمل آورید. در اینترنت یا مجله های مربوطه جستجو کنید. می توانید به انجمن هایی در این مورد بپیوندید و سئوال کنید. بعد از تحقیق، تمام چیزهای مهم را در ساک خود بگذارید. ویزا، پاسپورت و ملزومات سفر و لوازم پزشکی را در دسترس نگه دارید. ساک خود را سبک جمع کنید و از گذاشتن وسایل غیرضروری حتما خودداری کنید.

 

۲) وقت شناس باشید: وقتی نقشه و لوازم سفر آماده شد، زودتر به فرودگاه بروید و کنترل های مخصوص فرودگاه را زودتر بگذرانید. هرگز استرس به خود راه ندهید. اگر ممکن است هتل را از قبل رزرو کنید تا قدم های بعدی را با اطمینان بردارید.

 

۳) گوش به زنگ و ایمن باشید: یکی از مهترین موارد اینست که تا جای ممکن گوش به زنگ باشید. به آنچه در اطرافتان می گذرد توجه کنید. اگر حسی درباره اتفاق ناخوشایندی دارید، سریع تصمیم درست را بگیرید. مراقب دزدان و جنایتکاران باشید. پول نقد زیادی حمل نکنید و بیشتر چک مسافرتی داشته باشید و در صورت وقوع دزدی شرکت کارت اعتباری و پلیس را خبر کنید. تلفن های ضروری را علاوه بر موبایل در یک دفترچه همراه داشته باشید زیرا ممکن است مشکلات آنتن دهی یا خالی شارژ باطری برای گوشی تان پیش آید.

 

۴) به دیگران سفرتان را اطلاع دهید: قبل از حرکت، به دوستان یا خویشاوندان خود بگویید که قصد سفر به تنهایی را دارید و اینکه کجا می روید و چه زمانی قصد برگشت دارید.

 

۵) امنیت بیشتر: هتل را خوب بررسی کنید و سپس رزرو کنید، اگر شهرت خوبی ندارد آن را ترک کنید. شب ها سفر نکنید و در هنگام آشنا شدن با اشخاص جدید مراقب باشید که جزییات سفر و اطلاعات شخصی تان را در اختیارشان قرار ندهید.

 

۶) بودجه: مراقب بودجه خود باشید زیرا تنها سفر کردن می تواند حتی هزینه های بیشتری به گردن تان بیندازد.  
  
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد