اخبار و رویدادها
مقالات...
کتاب ارباب امانتکتاب ارباب امانت
نشانه های حسود
رابطه اخلاق با علم فقهرابطه اخلاق با علم فقه
احتیاج همه انسان ها به تذکراحتیاج همه انسان ها به تذکر
علل پیروزی انقلاب اسلامی ایرانعلل پیروزی انقلاب اسلامی ایران
نشانه های آخر زمان  از زبان پیامبر (ص)نشانه های آخر زمان از زبان پیامبر (ص)
دو عامل مهم در فروپاشی رژیم پهلوی در ایران
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir
- مرحوم ملا کاظم فرزند مرحوم ملا زین الدین -

زندگینامه:
مرحوم ملا کاظم فرزند مرحوم ملا زین الدین و عموی ملا علی اکبر معروف و از دانشمندان زمان خود بوده و گفته اند که کتاب های خود را وقف نموده و تولیت آن را به مرحوم ملا علی اکبر محول نموده است. فرزندان مرحوم ملا کاظم بیشتر در کار سیاست و کارگزاری محل بوده اند. وی دو پسر به اسای ملا جعفر و ملا علی رضا داشت. مرحوم حاجی ملا علی بزرگ پسر ملا جعفر بود و مرحوم ملا حسین پسر ملا علیرضا ، ملا حسین مدتی عهده دار امور مکتب و مدرس آن بود. می گفتند زمانیکه مرحوم حاج محمد کریمخان در یزد مقیم بود (سال 1265 قمری) با ایشان مراوده داشته که این شعر را به همین مناسبت به نام او کرده بودند: « تو کر حاج من (مخفف محمد) کریمخانی چرا غم می خوری- ظهر زردک شب چغندر صبح شلغم می خوری»
حدود سال 1346 شمسی هر کس هرچه بدستش رسید تاراج شد در حالی که بعضی از آنها را آفت موریانه ناقص کرده بود یکی از آن کتاب ها که برای شناسایی نزد شخص مطلعی آورده بودند کتاب ارشاد العوام از حاجی محمد کریمخان بود، کتاب های دیگر هم از شیخیه در زارچ دیده شده است. در آن دوره اشخاصی معروف به شیخی در زارچ بوده اند که نهایتا فرزندانشان به همان طریقه تقلید از علمای اصولی و بقول شیخیه بالسری وفادارند. مرحوم وکیل الرعایا (شیخ محمد) فرزند ملا حسین بود و پسر دیگر ملا حسین بنام ملا حسن داماد مرحوم علی شیخی بوده است.


افتخارات:


تاریخ ثبت: 1388/1/27
تعداد مطالعه 893 مرتبه بوده است.

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد