اخبار و رویدادها
مقالات...
آیا با وجود کرونا باید روزه بگیریم؟آیا با وجود کرونا باید روزه بگیریم؟
راه رسیدن به عفت و حفظ پاک دامنی راه رسیدن به عفت و حفظ پاک دامنی
شهید صیاد شیرازی، سرباز همیشگیشهید صیاد شیرازی، سرباز همیشگی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان تلویزیونی به‌مناسبت خجسته عید نیمه‌شعبان:رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان تلویزیونی به‌مناسبت خجسته عید نیمه‌شعبان:
منشاء تمام مفاسد دنیا دوستی است منشاء تمام مفاسد دنیا دوستی است
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند؛رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند؛
پس از کاشتن دو نهال میوه به مناسبت روز درختکاری انجام شد؛پس از کاشتن دو نهال میوه به مناسبت روز درختکاری انجام شد؛
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir
- شهید محمد حسین جوکار( موحدین) -

زندگینامه:
شهید محمد حسین جوکار( موحدین) فرزند علی بمان به سال 1334 در خانواده ای متدین در محله خیرآباد یزد دیده به جهان گشود. او تحصیلاتش را در مدارس فقیه خراسانی و دبیرستان رسولیان با اخذ دیپلم ریاضی سپری نمود.

سپس در رشته کامیپوتر در مدرسه عالی علوم کامپیوتر تهران به تحصیل پرداخت . او که در دوران دبیرستان نیز جوانی فعال و شجاع بود و از رژیم شاه انتقاد می کرد ، پس از راه یافتن به محیط دانشگاه نیز دامنه فعالیتهای مذهبی و سیاسی خود را گسترش داد و به مبارزه با رژیم پوشالی سلطنتی پرداخت و در این مسیر همواره آماده جهاد در راه خدا تا سرحد شهادت بود بطوری که وصیتنامه سیاسی اش در جیب یکی از دوستانش به دست ماموران ساواک می افتد و به دنبال آن ایشان مورد تعقیب و مراقبت قرار گرفته و بالاخره شبانه ساواک به منزلش هجوم می برد و ضمن بازرسی کامل اطاقش او را دستگیر و بمدت دو سال زندانی می نماید.شهید جوکار در آستانه اوج گیری نهضت به رهبری امام خمینی از زندان طاغوت آزاد و با روحیه ای قوی تر از قبل فعالیت سیاسی ، اجتماعی خود را بر محور اسلام راستین محمدی ادامه می دهد.

شهید محمد حسین پس از رهایی از زندان با یکی از خواهران فاضله طلبه حوزه علمیه قم ازدواج می کند و صاحب دو فرزند بنامهای یاسر و روح الله می گردد.

ایشان پس از پیروزی انقلاب به دلیل داشتن اطلاعات مذهبی و سیاسی و توان خوب و روحیه ای بلند در پستها و سمتهای متفاوتی همچون گذشته رسالت اسلامی و انقلابی اش را به خوبی ایفا می کند.تعهد و تخصص او از وی یک چهره ممتاز در نظام اجرایی کشور می سازد.آخرین مسئولیت وی که قریب چهار سال بطول می کشد ( از سال 1362 تا زمان شهادت) معاون سیاسی – اداری استانداری یزد و مشاور مدیر کل اداری و استخدامی کشور و معاون فرهنگی تیپ مستقل الغدیر بود.با فرارسیدن انتخابات سومین دوره مجلس از طرف مرحوم آیت الله خاتمی رحمه الله علیه و جمعی از دوستان برای کاندیداتوری نمایندگی مجلس پیشنهاد می شود اما حاج حسین کاندیدائی شهادت را می پذیرد و به جبهه عزیمت می نماید و درتاریخ 6/12/1366 به فیض عظیم شهادت می آید . روح و روانش شاد باد.

( برگرفته از کتاب معراج به نگارش مهندس میرزا محمد جواد پارسائیان )


افتخارات:

تاریخ ثبت: 1389/3/18 15:47:41
تعداد مطالعه 1379 مرتبه بوده است.

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد