اخبار و رویدادها
مقالات...
آیا با وجود کرونا باید روزه بگیریم؟آیا با وجود کرونا باید روزه بگیریم؟
راه رسیدن به عفت و حفظ پاک دامنی راه رسیدن به عفت و حفظ پاک دامنی
شهید صیاد شیرازی، سرباز همیشگیشهید صیاد شیرازی، سرباز همیشگی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان تلویزیونی به‌مناسبت خجسته عید نیمه‌شعبان:رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان تلویزیونی به‌مناسبت خجسته عید نیمه‌شعبان:
منشاء تمام مفاسد دنیا دوستی است منشاء تمام مفاسد دنیا دوستی است
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند؛رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند؛
پس از کاشتن دو نهال میوه به مناسبت روز درختکاری انجام شد؛پس از کاشتن دو نهال میوه به مناسبت روز درختکاری انجام شد؛
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir

دستورالعمل ثبت نام

به منظور پذیرش و تربیت دانش آموزان مستعد واجد شرایط تحصیل در دبیرستانه های علوم و معارف اسلامی، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری «مدظله العالی»و تربیت نیروی انسانی فرهنگی و دینی جامعه و ترویج فرهنگ متعالی اسلام و تعالیم حیات بخش تشیع دربین نسل جوان ،این دبیرستان ها از بین دانش آموزان متقاضی، ثبت نام به عمل می آورند. با توجه به این که دبیرستان ها ازجمله دبیرستان های خاص بوده و اهداف آموزشی و تربیتی ویژه ای را در حوزه دین دنبال می نمایند، همه ساله طی جدول زمان بندی نسبت به ثبت نام اولیه دانش آموزان ، برگزاری آزمون علمی در سطح اطلاعات عمومی دوره راهنمایی و انجام مصاحبه حضوری، اقدام به جذب دانش آموز می نماید.

الف- شرایط متقاضیان ثبت نام

1-اعتقاد به مبانی و اصول نظام جمهوری اسلامی و اصل مترقی ولایت فقیه

2-رعایت شعائر اسلامی و انجام واجبات و ترک محرمات

3.داشتن حسن اخلاق و رفتار و وضعیت ظاهری آراسته و متناسب با شأن رشته علوم و معارف اسلامی

4.علاقه مند به تحصیل در رشته علوم و معارف اسلامی

5.قبولی خرداد ماه در پایه سوم راهنمایی با معدل حداقل 18

6.داشتن شرایط سنی جهت تحصیل دردوره متوسطه بر اساس آیین نامه اجرایی مدارس مصوب شورای عالی آموزش و پرورش

ب)نحوه پذیرش دانش  آموزان

1.پذیرش دانش اموزان از طریق آزمون ورودی و مصاحبه حضوری انجام می شود .

2.آزمون ورودی به صورت هماهنگ کشوری و با سوالات مشترک در مرداد ماه برگزار می گردد .سوالات آزمون و پاسخ نامه توسط سازمان مدارس معارف اسلامی تهیه و با نظارت اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار می شود .

3.سوالات آزمون از درس های بینش اسلامی ، عربی، ادبیات،فارسی، زبان انگلیسی ، ریاضی و علوم تجربی در سطح اطلاعات پایه راهنمایی به صورت چهار گزینه ای خواهد بود.

4.پس از آزمون کتبی، اسامی افراد برتر آزمون علمی به میزان یک و نیم برابر ظرفیت پذیرش سال اول هر مدرسه از بین شرکت کنندگان در آزمون کتبی برای همان مدرسه انتخاب و اسامی آنان اعلام می شود .

5.کمیته مرکب ازمدیر، دبیر دینی و مربی پرورشی مدرسه با حضور نماینده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان جهت انجام مصاحبه حضوری با دانش آموز گرفته در مرحله علمی در صورت لزوم اولیای دانش آموزان تشکیل می گردد که در بین آنان معادل ظرفیت پذیرش سال اول دبیرستان مربوطه انتخاب می نمایند.

 

ج)ثبت نام درشرایط ویژه برای پایه دوم

تحصیل در دبیرستان علوم و معارف اسلامی،از سال اول متوسطه امکانپذیر است اما چنانچه در شرایط خاص دبیرستانی در پایه دوم دارای ظرفیت باشد می تواند از دانش آموزان متقاضی با شرایط روبرو ثبت نام به عمل آورد.

1-معدل کتبی سال اول متوسطه دانش آموز متقاضی حداقل باید 17باشد.

2-هماهنگی و اخذ مجوز از سازمان مدارس معارف اسلامی

3-دانش آموز متقاضی در آزمون تعیین سطح علمی دروس اختصاصی سال اول رشته علوم و معارف اسلامی شامل: اخلاق،عربی تکمیلی و احکام وفق به اخذ نمرات بیش از 16 میسر نمی باشد.

4- پذیرش دانش آموزان در پایه سوم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی میسر نمی باشد.

د)سایر موارد مربوط به ثبت نام

1-ثبت نام از دانش آموزان مردودی سایر دبیرستان ها، حتی دبیرستان های رشته علوم و معارف اسلامی امکانپذیر نمی باشد.

2-ثبت نام دانش آموزان منحصراً توسط عوامل اجرائی مدرسه با نظارت مستقیم و مسئولیت مدیر مدرسه و با حضور ولی دانش آموزان پس از ارائه و تکمیل مدارک و پر کردن فرم های لازم انجام خواهد گرفت.

3-دانش آموزانی که در مسابقات علمی، ادبی،مذهبی،المپیادهای مربوط به رشته ادبیات و علوم انسانی، مسابقات حفظ، قرائت قرآن کریم، شعر، مقاله نویسی، قصه نویسی و... حائز رتبه های استانی و یا کشوری باشند در شرایط مساوی در اولویت قرار خواهند گرفت.

همچنین در شرایط مساوی اولویت ثبت نام با خانواده های شهداء، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و فرهنگیان می باشد.

4-پذیرش دانش آموزان در دبیرستان های علم و معارف اسلامی صدرا فقط برای رشته علوم و معارف اسلامی امکان پذیر است.

5- ثبت نام دانش آموزان دبیرستان علوم و معارف اسلامی (به جزدر شرایط خاص و با رعایت بند ج این دستورالعمل)از سال اول متوسطه امکان پذیر می باشد .

6-ثبت نام و پذیرش دانش آموز به صورت مستمع آزاد ممنوع است.

7-ثبت نام طبق جدول زمان بندی پس از پایان امتحانات خرداد ماه هر سال انجام می شود.

8-بابت ثبت نام در مدارس صدرا، شهریه دریافت نمی شود، اما به استناد ماده 11 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش مصوب 26/1/1372 و اصلاحیه مورخ 11/6/1383آن تئسط مجلس شورای اسلامی و همچنین مصوبه جلسه 620مورخ 3/2/1377شورای عالی آموزش و پرورش که به استناد قانون مذکور تصویب شد، دریافت کمک های مردمی به صورت داوطلبانه و دریافت وجوه بابت هزینه های برگزاری کلاس های فوق برنامه پرورشی و آموزشی بلامانع است.

تبصره 1: در هر مدرسه حداکثر معادل 30% دانش آموزان که امکان تامین هزینه فعالیت های فوق برنامه را ندارند، با نظر مدیر واحد آموزشی و تأیید انجمن اولیاء و مربیان مدرسه می توانند از معافیت با تخفیف برخوردار شوند.

تبصرا2: خدمات پرورشی و آموزشی فوق برنامه شامل دروس جبرانی، تکمیلی، تقویتی، فعالیت های فرهنگی، هنری، ورزشی، بهداشتی و اردویی دانش آموزان است و تأمین نیازهای ضروری مرتبط برای انجام این برنامه ها از محل درآمدهای مذکور بلامانع است.

9- از انجام تغییرات در این دستورالعمل بدون هماهنگی سازمان مدارس معارف اسلامی جداً اجتناب شود.

 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد