اخبار و رویدادها
مقالات...
آیا با وجود کرونا باید روزه بگیریم؟آیا با وجود کرونا باید روزه بگیریم؟
راه رسیدن به عفت و حفظ پاک دامنی راه رسیدن به عفت و حفظ پاک دامنی
شهید صیاد شیرازی، سرباز همیشگیشهید صیاد شیرازی، سرباز همیشگی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان تلویزیونی به‌مناسبت خجسته عید نیمه‌شعبان:رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان تلویزیونی به‌مناسبت خجسته عید نیمه‌شعبان:
منشاء تمام مفاسد دنیا دوستی است منشاء تمام مفاسد دنیا دوستی است
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند؛رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند؛
پس از کاشتن دو نهال میوه به مناسبت روز درختکاری انجام شد؛پس از کاشتن دو نهال میوه به مناسبت روز درختکاری انجام شد؛
بایگانی
سازمان تبلیغات اسلامی یزد
آدرس : یزد، بلوار شهید پاکنژاد، روبروی پمپ بنزین، اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
تلفن : 37253370-035
فاکس : 37252680-035
ایمیل : info@tebyanyazd.ir
تشكیل بسیج از ماندگارترین یادگاران دوران حضرت امام ''ره'' است

 حضرت آیت الله العظمی فاضل لنكرانی در دیدار با فرمانده و مسولین نیروی مقاومت بسیج ، فرمان تشكیل بسیج توسط حضرت امام ''ره'' را شبیه یك معجزه دانست.

ایشان  افزود: واقعا این فرمان حضرت امام شبیه به یك معجزه بود و تصور آن را نمی توان كرد كه تشكیل یك ارتش چند میلیونی با این هزینه كم چگونه تحقق یافت و ما فقط امكان تحقق دستور امام، مبنی بر تشكیل ارتش 20 میلیونی را در بسیج می بینیم.
آیت الله فاضل لنكرانی با توجه به خلوص بالای حضرت امام'' ره'' فرمود: من فكر می كنم واقعا آن خلوص و نیت پاك حضرت امام بود كه با الهام خداوند، بسیج را به وجود آورد.
وی از تعبیر حضرت امام''ره'' كه بسیج شجره طیبه است یاد كرد و گفت: تعبیر بسیار زیبایی امام داشت كه بسیج شجره طیبه است و این مطلب ریشه قرآنی دارد و نباید تردید داشت كه این الطاف الهی بوده است.
این مرجع شیعه با اشاره به خدمات بیست و شش ساله بسیج فرمود: هر چه از عمر این نهاد مقدس می گذرد آثار خدمات و ارزش آن بیشتر آشكار می شود و من فكر می كنم اگر بسیج در این كشور نبود و این بسیجی ها را ما در مملكت نداشتیم چه می شد، ما باید همیشه این در نظرمان باشد كه بسیج بود كه هزاران مشكل این كشور را حل كرد و با تلاش آنها بود كه ما این همه توطئه، ناامنی و فساد را از سرراه برداشتیم.
وی از زحمات بسیجیان در عرصه های مختلف تشكر كرد و گفت: اگر امروز مردم ما در آرامش خاطر و امنیت كامل زندگی می كنند به بركت بسیج است.
آیت الله فاضل خطاب به بسیجیان فرمود: عزیزن بسیجی باید در نظر داشته باشند كه تمام كارهای آنها عبادت است و هرگز به خود تردید راه ندهند كه كارشان در نزد خدای متعل بی اجر است بلكه تمام كارهایتان در پیشگاه خداوند، محفوظ است و این لطف الهی است كه به شما این امكان را داد كه خدمتگذار ، خلقی انقلابی چون ملت ایران باشید و این نعمت الهی را شاكر باشید و آن را ارزشی بسیار بالا بدانید.
در ابتدای این دیدار سردار حجازی فرمانده نیروی مقاومت بسیج گزارشی از وضعیت این نهاد مقدس ارائه داد و گفت: استقبال جوانان از برنامه های بسیج بسیار بالا است و ما شاكریم كه این اشتیاق در جوانان از ابتدای تشكیل بسیج بوده و همیشه در تمام مقاطع انقلاب از دفاع مقدس تا كنون جوانان غیور ما در صحنه بوده اند و ما باید تمام تلاشمان را بكار گیریم تا این نعمت الهی را پاس داریم.

 

تأكید حضرت آیت الله جوادی آملی بر طهارت بسیج

حضرت آیت الله جوادی آملی  با اشاره به برگزاری چندین یادواره شهدای نیروی انتظامی و پنج هزار و دویست شهید استان قم آن را موجب معطر شدن شهر قم عنوان كرد و گفت: معطر شدن یك لغت ادبی نیست بلكه واژه‌ای است دینی كه دین آن را به ما آموخت. معطر كردن یك منطقه كوچك آسان است ولی معطر كردن كشوری كه مرز آن هزاران كیلومتر است بسیار مشكل است، با سخنرانی و گفتن و كتاب نوشتن معطر نمی‌شود. این كشور تنها با خون معطر می‌شود.

وی پاك كردن یك منطقه كوچك و سطحی آلوده شده را ممكن دانست و با بیان اینكه در دوران طاغوت این كشور تا اعماق خود آلوده شده بود خاطر نشان ساخت: ایران در گذشته تا اعماق خود آلوده شده بود و با سخنرانی و كتاب پاك نمی‌شد. از این رو شهدای ما كار كوچكی انجام ندادند. و ارزش كار آنها بسیار زیاد است.

ایشان یادآور شد: هر خدمت، سازندگی و كار ثوابی كه در این كشور انجام شود اولین ثواب آن را در نامه عمل امام خمینی (ره) و شهدا می‌نویسند بعد برای مسئولین.

وی نظام جمهوری اسلامی ایران را یك فرصت طلایی كه همیشه نیز وجود نخواهد داشت معرفی كرد و افزود: انقلاب یك فرصت طلایی است همیشه هم در اختیار ما نخواهد بود، حوادث و مسایل سیاسی هم خبر نمی‌كند. گاهی همه نیروها بسیج می‌شوند كه یك نفر روی كار بیاید ولی نمی‌آید و یا برعكس. حالا كه این فرصت در اختیار آمد باید قدر آن را دانست.

آیت الله جوادی آملی بسیج را قشر میانی جامعه معرفی كرد و توضیح داد: اگر ما سعی كنیم اكثر نیروهای بسیج كه جوان هستند را با طهارت نگه داریم، این كشور آسیبی نخواهد دید. كشورداری در شرایطی كه چهار طرف آن گرگ است كار آسانی نیست. مهم‌ترین كار ما عقل و ایمان است. خدای ناكرده دیر بجنبیم از چهار طرف گرگ‌ها به ما حمله می‌كنند.

وی وعده و كمك‌های الهی را دائمی و همیشگی عنوان نكرد و گفت: اگر دشمن نود و نه برابر ما توان نظامی دارد یقین داریم كه خداوند به ما كمك خواهد كرد این در صورتی است كه در همین یك درصدی كه در اختیار ماست به بیراهه نرویم.

سخنان آيت الله مكارم شيرازي درباره بسيج
این مرجع تقلید با اشاره به امواج شبهات و انحرافات اخلاقی در جامعه، هشدار داد: باید مراقب آسیب‌های بسیج بود، چرا كه دشمن با ایجاد شبهات و تفكرات ضد اخلاقی، عقاید و اخلاق جامعه را هدف گرفته است و اگر مراقب نباشیم ممكن است بسیج، بسیج سابق نماند.

آیت‌الله مكارم شیرازی تصریح كرد: باید مراقب آسیب‌های بسیج بود، چرا كه دشمن با ایجاد شبهات و تفكرات ضد اخلاقی، عقاید و اخلاق جامعه را هدف گرفته است.

به گزارش ایلنا، حضرت آیت‌الله مكارم‌شیرازی در دیدار سردار نقدی و جمعی از مسئولین سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: بسیج شجره طیبه‌ای است كه ریشه‌های ثابتی در قلوب و افكار مردم دارد، شاخ و برگ آن همه جا را فراگرفته و میوه‌هایش همیشه در دسترس است.

وی با بیان این كه پیشرفت اسلام از ابتدا تا كنون با بهره‌گیری از تفكر بسیجی صورت گرفته است، گفت: از ابتدای اسلام تا كنون بسیج یكی از عوامل مهم پیشرفت اسلام بوده است؛ اوایل اسلام پیامبر اكرم‌(ص) ارتش سازمان یافته‌ای نداشتند و این بسیج بود كه با نیت‌هایی الهی باعث پیشرفت اسلام شد.

این مرجع تقلید با اشاره به نقش‌آفرینی بسیج در هشت سال دفاع مقدس، گفت: در دوران جنگ همه مردم نقش بسیج را درك كردند و باید گفت چیزی كه باعث دوام انقلاب ما شد بسیج و توكل بسیجی بود و شاید خالی از لطف نباشد كه بگوییم راهپیمایی‌های قبل از انقلاب هم راهپیمایی بسیجی بود.

وی با اشاره به نفوذ تفكر بسیجی در اقصی نقاط جهان، تصریح كرد: آنچه زمینه پیروزی ملت لبنان را فراهم كرد، تفكر بسیجی بود؛ چرا كه تمامی افراد حزب‌الله بسیجی هستند.

وی افزود: اگر دشمن بداند در مقابلش افرادی با انگیزه مانند بسیجیان هستند كه از مرگ هراسی ندارند، خودش را خواهد باخت.

این مرجع تقلید با اشاره به امواج شبهات و انحرافات اخلاقی در جامعه، هشدار داد: باید مراقب آسیب‌های بسیج بود، چرا كه دشمن با ایجاد شبهات و تفكرات ضد اخلاقی، عقاید و اخلاق جامعه را هدف گرفته است و اگر مراقب نباشیم ممكن است بسیج، بسیج سابق نماند.

وی تاكید كرد: باید كاری كرد بسیج دست نخورده و آماده بماند تا دشمن همیشه هراسان باشد.

ایشان با اشاره به اینكه تمسك به امیرمومنان باعث نجات است، با ذكر خاطره‌ای چگونگی ورود به تدریس نهج‌البلاغه با وجود مشغله‌های علمی فراوان را تشریح كرد و گفت: وقتی تصمیم گرفته شد كرسی درس نهج‌البلاغه در حوزه‌ی علمیه قم تشكیل شود، مرحوم آیت‌الله العظمی فاضل‌لنكرانی كه در آن زمان عضو شورای مدیریت حوزه بود به بنده گفت، تدریس این درس را به عهده بگیرید، گفتم به دلیل مشغله‌هایی كه دارم نمی توانم این مسئولیت را قبول كنم.

شب همان روز، خواب دیدم به عراق رفته‌ام، اما یادم نیست در كدام شهر بودم، چند مامور جلوی من را گرفتند و گفتند: پاسپورتت كو، دست در جیب بردم و پاسپورت نبود، یادم آمد در جیب دیگر است ولی به جای آن دعوت‌نامه‌ای كه آیت‌الله العظمی فاضل برای تدریس نهج‌البلاغه به من داده بودند وجود دارد، آن را به ماموران نشان دادم و گفتند، همین كافی است، از خواب بیدار شدم و به آیت‌الله فاضل‌لنكرانی‌(ره) زنگ زدم و گفتم تدریس این درس را قبول می‌كنم، چرا كه باعث نجات من در مسئله‌ای شد.
 
صفحه اول   |   ارتباط با ما   |   نقشه سايت   |   ورود به سایت   |   download   |   انجمن   |   سایت کودکان تبیان   |   پست الکترونیک
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد میباشد.
پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات اداره کل تبلیغات اسلامی یزد