14

مسجد ماکت حکومت اسلامی در جامعه و محله است

  • کد خبر : 1354
  • ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶
مسجد ماکت حکومت اسلامی در جامعه و محله است

وضعیت جامعه ما مطلوب نیست و با وجود ارگانهای مختلف مثل سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه و ساختارهای مختلف مثل هیئت، مسجد، محله و … مشکل وجود دارد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد حجت الاسلام ماندگاری در بین امامان محله شهرستان یزد گفت: باید فهم مشترک بین […]

وضعیت جامعه ما مطلوب نیست و با وجود ارگانهای مختلف مثل سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه و ساختارهای مختلف مثل هیئت، مسجد، محله و … مشکل وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد حجت الاسلام ماندگاری در بین امامان محله شهرستان یزد گفت: باید فهم مشترک بین روحانیون،نهادها و ارگان ها در حوزه شبکه امامت شکل بگیرد.

وی ادامه داد: الگوهای موفق مثل مهرواره محله همدل، اوج و … در جامعه باید روحانیون و بخصوص طلاب نشان داده شود تا بتوان از این تجربه های موفق برای پیشبرد اهداف استفاده کرد.

حجت الاسلام ماندگاری افزود: ما در زمانی قرار گرفتیم که گروه های مختلفی در مقابل نظام قرار گرفته اند؛ گروه اول مزدورهای کشور، گروه دوم تفاله های حکومت اسلامی، گروه سوم دهه هفتادی ها و هشتادی ها که ۴۵ درصد آنها زیر ۱۸ سال هستند و گروه چهارم کسانی که در چهل سال انقلاب اسلامی ضرر مالی داشتند مثل افرادی که در بورس سرمایه گذاری کرده بودند.

وی به غفلت های جبهه انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: علت این غفلت، خالی کردن سنگر مسجد بود که ما آن را به یک نمازخانه تنزل دادیم.

حجت الاسلام ماندگاری در پایان گفت: مسجد ماکت حکومت اسلامی در جامعه و محله است و باید محور حل مشکلات محله باشد. امام مسجد، کمبود بودجه را یکی از مشکلات محور قرار دادن مسجد می داند؛ اما در حقیقت می توان گفت که با ذوق و سلیقه و ارائه راه کارهای ابتکاری می توان بودجه های مردمی را برای اصلاح دین خود آنها جذب کرد.

 

 

لینک کوتاه : https://tebyanyazd.ir/?p=1354

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰