10

مشارکت نوجوانان در آذین بندی مراسمات نیمه شعبان موجب انس و الفت بیشتر آنان با امام زمان (عج) می شود

  • کد خبر : 1823
  • ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
مشارکت نوجوانان در آذین بندی مراسمات نیمه شعبان موجب انس و الفت بیشتر آنان با امام زمان (عج) می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت الاسلام نجیمی در جمع فعالان مراسم نیمه شعبان شهرستان یزد گفت: بر اساس احادیث، پیروان واقعی اهل بیت علیهم السلام باید در شادی آنها، شاد و در غم و اندوه آنان، ناراحت باشند. وی استفاده از ظرفیت های مردمی برای مراسمات نیمه شعبان را […]

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت الاسلام نجیمی در جمع فعالان مراسم نیمه شعبان شهرستان یزد گفت: بر اساس احادیث، پیروان واقعی اهل بیت علیهم السلام باید در شادی آنها، شاد و در غم و اندوه آنان، ناراحت باشند.

وی استفاده از ظرفیت های مردمی برای مراسمات نیمه شعبان را بسیار مهم عنوان کرد و اضافه کرد: یکی از ظرفیت های مردمی، خیرین هستند که در صورت شبکه سازی این گروه می توان به صورت هدفمند در مراسمات کل سال از کمک های آنها بهره برد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به نوآوری در ارائه برنامه های نیمه شعبان گفت: فضای مجازی، جلسات دورهمی، تجربیات پیشکسوتان و از این نوع موارد می تواند در بهتر شدن این برنامه ها کمک کند.

حجت الاسلام نجیمی به آفت های این ایام هم اشاره کرد و افزود: از آفت هایی که باید برای جلوگیری از بروز آن برنامه ریزی کرد، آهنگ ها و تئاترهای نامناسب و همچنین مطالب وحدت شکن است که با در اختیار قراردادن محتوای مناسب به گروه های مردمی این مشکلات خیلی کمتر خواهد شد. از دیگر آفات این ایام، نصب موکب در مکان هایی که محل عبور و مرور مردم می باشد که این کار باعث ناراحتی مردم و بعضا ضعیف شدن اعتقادات دینی آنها خواهد شد و از نظر شرعی و اخلاقی هم محل اشکال است.

وی ادامه داد: توجه به مکان های حاشیه ای شهر و همچنین آپارتمان های مسکن مهر به دلیل کمبود امکانات فرهنگی در این مناطق به شدت مهم و حیاتی می باشد که دست اندرکاران نیمه شعبان باید به صورت جدی برای این مناطق برنامه ریزی کنند.

حجت الاسلام نجیمی با اشاره به پخش بسته های معیشتی برای گروه های هدف، در ایام گفت: بهتر است در کنار بسته های معیشتی بسته های فرهنگی هم در نظر گرفته شود تا تاثیرگذاری آن بسته ها بیشتر شود.

وی در پایان گفت: دل های کودکان و نوجوانان سرشار از نور ارادت به اهل بیت علیهم السلام می باشد که در صورت برنامه ریزی برای مشارکت این گروه سنی در برنامه های نیمه شعبان از جمله مراسم احیاء نیمه شعبان الفت آنان با امام زمان بیشتر خواهد شد.

لینک کوتاه : https://tebyanyazd.ir/?p=1823

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰